Kuldar Leis: kui tooraine kallineb, peab ellujäämiseks hinda tõstma

ASi Premia Tallinna Külmhoone juhatuse esimehe Kuldar Leisi sõnul pole ettevõttel hinnatõus plaanis. Ent hinnad sõltuvad eelkõige tooraine hinnast. Kui tooraine kallineb, tuleb tootjal ellujäämiseks hindu tõsta.

"Plaani hinda tõsta ega langetada ei ole meil ei poole aasta, aasta ega paari aasta pärast. Pigem sõltume me tooraine ja muude hindade liikumisest kui sellisest plaanist," rääkis Leis.

"Aga ma saan aru tööstusharudest, mis räägivad hinnatõusust: kui tooraine läheb kallimaks, siis peab hinda tõstma, et ellu jääda," lisas ta.

Nii mäletab Leis kogemust, et kui kala hinnad maailmaturul tõusid, kuna Tšiilit tabas põud, tuli hinnatõus ka Eestis ja mujal. "Üldse ma ei saa aru neist, kes väga emotsionaalselt hinnatõusu suhtuvad, et see on paha ja nii ei tohiks teha. Kui maailmaturu hinnad kõiguvad, siis pole midagi teha, see mõjutab ka meid. See on loomulik protsess, mille üle meil võim puudub," sõnas ta.

Lisades, et tegelikult teevad tigedaks hoopis turul monopoolses seisuv olevate ettevõtete nagu Eesti Energia või Tallinna Vesi hinnaliigutused. "Selle peale võiks küll solvunud olla. Aga turul, kus on olemas konkurents, on hinna kõikumine paratamatu ja normaalne," sõnas Leis.    

Kuldar Leis vastas Äripäeva päevaküsimusele - millal plaanite hindu tõsta?


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara