Uuring: 42% tarbijatest teab lipumärki

Toiduliit tellis korduv-uuringu lipumärgi märkamise kohta. Võrreldes eelmise aastaga on teadlikkus lipumärgist tõusnud, pea pooled vastanuist on lipumärki märganud.

 „Eelmisel aastal juuni kuus kasutusele tulnud lipumärk on tarbijale selge signaal, et tegemist on Eestis toodetud toiduainega. Mul on siiralt hea meel, et lipumärgi tuntus kasvab, see näitab tarbija usaldust Eesti tootja suhtes ja mõtteviisi eelistada kodumaist tootjat,“ ütles toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Uuring viidi läbi 15-74 aastase elanikkonna seas, valimi suuruseks 1000 vastajat. Vastajatelt küsiti, kas nad on märganud lipukleebisega toiduaineid, mille peale 42% vastas jaatavalt. 2009.a. sügisel vastas jaatavalt  36%. Tulemus näitab, et kleebise märkamine on arvestatavalt tõusnud.

Tüüpilisteks lipumärgi teadjateks on naised, 30-49 aastased, spetsialistid, kontoritöötajad ja teenindajad, kelle sissetulek on 10 000 -15 000 krooni. Teistest taustrühmadest enam on kleebist märganud naised, vanuserühm 40-49, vastajad kelle peredes on alla 18-aastaseid lapsi. Lipumärgist teadlikud vastajatest 78% (2009.a. 75%), on lipumärki märganud  kaupluses hinnasiltidel. 6% on seda näinud trükistel, 5% kauplus e kliendilehtedel, 10% aga väidab selle märkamist televisioonis.

Nii möödunud sügisel kui ka käesoleval suvel läbiviidud küsitlustulemuste põhjal on näha, et kaks viiendikku vastajatest peab lipukleebist mitte eriti hästi märgatavaks. Kahe küsitluse vahelisel ajal on tõusnud nende osakaal, kes lipumärki teavad. Nihe on toimunud selles suunast, et vähenenud on nende osakaal, kes peavad kleebist piisavalt hästi märgatavaks ja tõusnud nende osa, kes arvavad, et see ei torka üldse silma. Seega, lipumärgi teadjate arv kasvab, kuid kasvab nende osa, kelle meelest ei torka tähistus üldse silma ja väheneb nende osa, kes peavad tähistust piisavalt hästi märgatavaks. 

Lipumärk on kasutusel alates 2009 aasta juunikuust. Toiduliidu ja kaubandusettevõtete ühise märgi eesmärk on anda tarbijatele selget teavet Eestis toodetud toidukaupade kodumaise päritolu kohta, märgistades need kaubad rahvuslipu märgiga. Lipu märki kasutavad 70 toiduainetööstust pea 10 000 erineva Eestis toodetud toiduainega.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP OÜ otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara