Puhkepäev: animasari on saanud suhteliselt kasina järje

Eelmisest nädalast kinodesse jõudnud samanimelise animaseriaali järgi filmitud Avatar: Viimane Õhutaltsutaja lööb küll eepiliste vaadete, müstiliste asukohtade ja  efektidega, kuid külvab oma hüplikkuse ja kiirendatud teemaarenduse tõttu palju vastusteta küsimusi.

Filmi tegevus leiab aset maailmas, mis jaotub regioonideks elementide järgi:  tuli, vesi, maa ja õhk. Erinevaid rahvaid peaks valvama ja kaitsma Avatar, kes ainukesena suudab talitseda kõigi nelja ürgaine maagiat. Paraku on viimane Avatar Aang (Noah Ringer) veetnud terve sajandi jäävangis ning Tuleisand Ozai (Cliff Curtis) on alustanud sõda ülejäänud rahvaste orjastamiseks.
Aangi näol on tegu kiilaspäise õhukloostri munkadega üles kasvanud põngerjaga, kes tänu noorele sõdurile Sokka (Jackson Rathbone) ja tema õele Katara (Nicola Peltz) vangistusest pääseb.

Olles kuulnud maailmas toimuvast, võtab noormees  vastu otsuse järgida oma sünnipärast kohustust: õppida ära kõigi nelja elemendi maagia ja taastada rahu. Algab retk lendava hiigelpiisoni Abba seljas. Teepeal kohtuvad kangelased nii uusi sõpru kui vaenlasi, alustades tuleisanda pagenduses pojast Prints Zuko’st (Dev Patel) kuni vaimumaailma elanikeni.

Filmi stsenaarium ei erine 2005. aastal Michael Danta DiMartino ja Bryan Konietzko poolt produtseeritud samanimelise animasarja esimesest hooajast. Ehk osutubki suurimaks muudatuseks kahekümne episoodi kokku pressimine 103 minutisse.
Vanad tuttavad tegelased tekitavad küll äratundmisrõõmu, ent liialdatud toonil dialoogid ja ülikiire teemade avamine-sulgemine urinat ja pahameelt.
Kindlasti mängib suurt rolli ka asjaolu, kas vaataja on end kurssi viinud seriaaliga või tutvub elementidega esimest korda kinos.

Ühtegi halba sõna pole põhjust öelda aga fantaasiaküllase keskkonna kohta. Kindlasti osutub säärane maailm atraktiivseks just noorematele kinokülastajatele, kellel on ühtlasi ka hõlpsam lapsnäitlejatele kaasa elada. On ju ka tegu eepilise maailmapäästmislooga, kuhu on segatud heasüdamlikkust, kohusetunnet ning isegi idamaiseid filosoofiatarkusi.
Kui jätta kõrvale teose hüplikkus ja keskenduda üksnes loos esinevatele moraalsetele õpetustele ja ilusatele stseenidele kerkibki esile kena ulmeline perefilm. Aga, kui oodata elamust action’i või väga hea näitlejatöö näol, tasuks esmalt veelkord kinokava kätte võtta.

Avatar: Viimane Õhutaltsutaja
Režissöör: M. Night Shyamalan
Pikkus: 103 minutit
kinodes alates 13. august

5 punkti  

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Madis Luik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara