KUIDAS kaitsta arvutit häkkimise eest?

Juuli lõpus häkiti ehitustarvete keti Bauhof Eesti kodulehte ja paigaldati sinna oma sõnum. Kuritahtlikku veebilehe ülevõtmist saab lihtsalt vältida.

Bauhofi koduleht langes ründe ohvriks veebiserveri tarkvaras olnud tarkvaravea tõttu. "Viga oli küll teada, aga meie kodulehe haldaja hindas riske valesti ja viivitas veaparanduse seadistamisega. Lehe ründajad avastasid Bauhofi kodulehel tarkvaravea ja kasutasid seda enda huvides. Meie hinnangul ei olnud rünne suunatud konkreetselt Bauhofi vastu," kommenteeris Bauhofi IT-juht Kristjan Aljas.

"Soovitan kodulehtede tegemine ja majutamine teenusena sisse osta mõnelt selle alaga pikemat aega tegutsenud ettevõttelt," soovitas ta.

"Meie sõnum firmadele - teie veebisait ei ole ohutu tehnoloogia, mille saab ükskord üles panna ja siis unustada. Veebisait vajab pidevat hoolt, täiendust, uuendamist ja järelvalvet, muidu võetakse see e-kriminaalide poolt üle ning rakendatakse mõne mustema eesmärgi teenistusse," rõhutab CERT-EE infoturbe ekspert Anto Veldre.

"Paistab, et Bauhof kasutab populaarset sisuhaldustarkvara Joomlat, mis on küll rohkete lisadega ning mugav kasutada, kuid mille turvaaugud on tänu Joomla! populaarsusele ka laialt tuntud," kommenteeris MTÜ Arvutikaitse juht Aare Kirna. Maailmas on tema sõnul palju tarkvara, mille loomisel pole turvalisusküsimused piisava põhjalikkusega läbi mõeldud.

Pikemalt loe SIIT. Sisenemiseks vajaliku päevapileti saad soetada SIIN!

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Jaana Pikalev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara