Signe Kaurson: googeldamine pole usaldusväärne 

ASi Swedbank Eesti personalidirektor Signe Kaurson ei  pea googeldamist ega muud internetist info otsimist ei efektiivseks ega usaldusväärseks info hankimise viisiks. “Oluline on inimese varasem töökogemus, oskused, pädevused ja saavutused. See kõik selgub CVst. Ja sellest ülevaate saamiseks on hea võimalus intervjuu,” rääkis ta.

 Lisaks on Kaursoni sõnul olulised kandidaadi isikuomadused ja sobivus kollektiiviga, mida saab kaardistada kohtumisel. “Esitatavad nõudmised olenevad konkreetsest ametipostist. Finantssektoris ei tohi näiteks laskuda kiusatuste meelevalda. On teatud isikuomadused, mida kaardistame, kasutades erinevaid hindamismeetodeid, mis annavad hea pildi,” rääkis Kaurson.
Kohtumise käigus võib tekkida sensitiivseid küsimusi, mida inimene peab kommenteerima. “Olulised on usaldus ja eetikanormid. Palju infot saab näiteks rühmatöödest – mida inimene räägib ja kuidas käitub,” rääkis Kaurson. 

Kui intervjuu kestab tund või rohkem, pluss individuaalne või rühmatöö, on Kaursoni hinnangul piisavalt aega, et inimesest ülevaade saada. “Seoses interneti ja sotsiaalmeedia levikuga võiks muidugi rohkem kaaluda, milliseid jälgi endast maha jätta. Ka parooliga kaitstud keskkondade puhul ei tea iial, kus ja kelle käes need andmed kümne aasta pärast võivad olla,” lisas Kaurson.
Lisaks kohtumistele küsitakse Kaursoni sõnul kandidaatidelt ka soovitajaid, kes oleksid kandideerijaga tööalaselt seotud olnud. “Hea oleks, kui tegu oleks juhiga või inimesega samast osakonnast. “Selline info on usaldusväärsem kui loota Google’i peale. Värbamisel peab kindlasti teadma, milliseid aspekte hindad ja mille kohta infot vajad, niisama googeldamisest pole eriti kasu,” sõnas Kaurson.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara