Saksa firmad ei tohi vaadata tööotsijate infot Facebookist

Saksamaa tööandjatel keelatakse koguda tulevaste töötajate kohta andmeid Facebookist ja teistest sotsiaalsetest võrgustikest, vahendas cybersecurity.ru.

Vastav seadus on praegu arutusel parlamendis. Võimude hinnangul kaitseb see eraelu puutumatust.

Seaduseelnõus on kirjas, et tööandjad võivad kandidaatide hindamiseks kasutada vaid avalikke andmeid, kuid sotsiaalvõrgustikud seda pole, kuna on kujunenud eraelulise suhtluse kohaks. Siseministeeriumi andmetel loetakse sotsiaalvõrgustikeks eelkõige Facebooki, schülerVZ-d, studiVZ-d ja StayFriendsi.

 Andmeid võib aga otsida sellistest sotsiaalvõrgustikest nagu LinkedIn või Xing, kuna need ongi loodud ametialaseks suhtluseks.

Kui seadus jõustub ja tööotsijal õnnestub tõestada, et tema kohta otsiti andmeid sotsiaalvõrgustikest, võib see lõppeda ettevõttele 300 000 euro suuruse trahviga.


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Anne Oja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara