Tarbijakaitse hoiatus: kampaaniatel varjatud kulud

Solarise kinkekaartide ja muude auhindade loosimisel internetis on oht liituda tasulise perioodilise sisuteenusega, hoiatas tarbijakaitseamet.

Amet hoiatab peibutavate reklaampakkumiste eest, milles lubatakse välja loosida näiteks tuntud kaubanduskeskuste kinkekaarte, kontserdipileteid või mobiiltelefone. Kui loosimises osalemiseks on vajalik sisestada oma mobiilinumber, on tõenäoliselt tegemist perioodilise sisuteenusega reklaamiga ning mobiilile laekunud koodi sisestamisel programmi on inimene koheselt liitunud perioodilise sisuteenusega, mille maksumuseks on 50 krooni nädalas, kirjeldas amet skeemi.

Sellise lepingu lõpetamiseks tuleb saata tavaliselt sõnum sisuga "STOP" teatud numbrile.

Sarnast eksitavat kauplemisvõtet on kasutatud näiteks Mika piletite, iPhone'ide ja Solarise kinkekaartide loosimisel. Seejuures polnud Solaris kampaaniaga seotud. Hetkel on käimas ka Kaubamaja kinkekaartide kampaania, kus loosimises osalemiseks tuleb saata kümme krooni maksev sõnum. Ka selle kampaania puhul pole Kaubamaja asjaga seotud.

Ülalnimetatud reklaamides on ebaausa kauplemisvõtte tunnused, mistõttu on amet algatanud selles osas haldusmenetluse. "Lisaks menetluse algatamisele on tarbijakaitseamet otsimas efektiivseid lahendusi nimetatud kauplemisvõtete keelustamiseks ning valmis esitama ka vajalikud seadusemuudatuse ettepanekud," ütles tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste.

Amet palub inimestel olla tähelepanelikud ning enne oma mobiiltelefoni numbri sisestamist põhjalikult tutvuda kogu veebilehel oleva tekstiga ja liitumistingimustega ning mitte lasta ennast eksitada lubatud auhindadest. Kindlasti ei tohiks programmi sisestada oma mobiilile saadetud koodi kui ei soovita liituda perioodilise sisuteenusega.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara