Eestimaalased räägivad lastega rahast palju

Võrreldes Skandinaaviamaadega on Eestis raha kulutamine laste ja vanemate vahel jutuks mõnevõrra sagedamini.

Täna esitletud uuring näitas, et 5-7aastaste laste vanematest suur enamus on hiljuti rääkinud lapsega rahast ja selle kulutamisest. Samasuguseid uuringuid on läbi viidud ka Skandianaaviamaades, Iirimaal ning Põhja-Iirimaal. "Võrreldes Skandinaaviamaade ja ka Põhja-Iirimaaga räägivad Eesti lapsevanemad rahaasjadest mõnevõrra sagedamini," rääkis Tartu Ülikooli professor Veronika Kalmus uuringu tulemusi tutvustades.

Tema hinnangul on see ka mõnes mõttes mõistetav, sest Skandinaaviamaades, mis on heaoluriigid, on olulisemal kohal n-ö postmaterialistlikud väärtused ning raha on muutunud paljude inimeste jaoks enesestmõistetavaks, sellest ei olegi vaja nii väga rääkida.

Uuringust selgus ka, et 5-7aastastest lastest saavad taskuraha umbes 35% ning 8-9aastastest lastest umbes 72%. Taskurahaks on keskmiselt 100-125 krooni kuus ja enamik lastest peab selle saamiseks tegema koduseid töid.

Paljud lapsed panevad osa oma taskurahast kõrvale. Uuringust selgus samuti, et üldjoontes on Eesti lastel palju materiaalseid hüvesid: 90% lastest omab jalgratast, 66% on oma tuba .

Sampo Panga tellitud uuringu viis 2010. aasta veebruaris läbi uuringufirma YouGov Zapera. Selle käigus küsitleti 5-7- ja 8-9aastaste laste vanemaid, valimi suurus kummaski sihtgrupis oli 300.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara