Kuidas reguleerida külmkappi?

Külmiku kasutamise juures saab energiat säästa külmikut soojemaks keerates, aga sellega ei tasu liiga hoogu minna. On mõtlematu elektrisäästu nimel loobuda külmiku toitu säilitavatest omadustest. Kuidas leida mõistlik temperatuur, vahendab portaal Bioneer.ee.

Temperatuuri valimine
On oluline meeles pidada, et madalama (külmema) temperatuuri juures külmkapi energiatarbimine kasvab ja kõrgema (soojema) temperatuuri juures toiduainete säilitusaeg lüheneb.

Kui seadistada külmik kõige külmema võimaliku temperatuuri peale, siis võib toit rikneda külmumise tagajärjel ja kulub ka väga palju elektrit.

Jahutuskambrisse sobivaks temperatuuriks peetakse 2° kuni 4°. Ärge usaldage nõuandeid, mis lubavad külmiku jahutuskambrisse kuni 7° sooja. Soojemas kui 5°C tekib arvestatav oht, et toidukraam rikneb tänu bakterite aktiivsele paljunemisele. Sügavkülmiku temperatuur peaks olema -18?C.

Temperatuuri mõõtmine külmikus
Eelistage külmikut, mis näitab temperatuuri. Nii saate otsustada, kas külmikus valitsev jahedus on piisav. Kui külmikul pole temperatuurinäidikut, siis mõõtke seda ise.

Kappi asetatud tavalise termomeetri näit ei ole kuigi usaldusväärne, kuna toiduained jahtuvad õhust aeglasemalt.

Tegeliku näidu saamiseks peaks tavalise termomeetri asetama veeklaasi või mõõtma õhusoojuse mõõtmiseks mõeldud tavalise piiritustermomeetriga. Mõõtke kapi temperatuuri uuesti 24 tundi pärast reguleerimist, edaspidi aga vähemalt kord kuus.

Temperatuuri säilitamine
Ärge asetage toiduaineid kappi nii tihedalt, et õhu liikumine nende vahel on takistatud. Liiga tihedalt täidetud kapis võivad tekkida toidu säilitamiseks sobimatu temperatuuriga alad, sest sellises kapis ei saa ühtlast temperatuuri hoida.

Ka toiduainete väljavõtmine ning kappi panemine peab toimuma võimalikult kiiresti, eriti kui ruum, kus külmikut hoitakse, on soe.

Kuumad toiduained jahutage enne hoiule panemist kiiresti toatemperatuurile, sest sooja toidu asetamine rikub muidu külmiku sisetemperatuuri.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Katrin Lipp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara