Kuidas reguleerida külmkappi?

Külmiku kasutamise juures saab energiat säästa külmikut soojemaks keerates, aga sellega ei tasu liiga hoogu minna. On mõtlematu elektrisäästu nimel loobuda külmiku toitu säilitavatest omadustest. Kuidas leida mõistlik temperatuur, vahendab portaal Bioneer.ee.

Temperatuuri valimine
On oluline meeles pidada, et madalama (külmema) temperatuuri juures külmkapi energiatarbimine kasvab ja kõrgema (soojema) temperatuuri juures toiduainete säilitusaeg lüheneb.

Kui seadistada külmik kõige külmema võimaliku temperatuuri peale, siis võib toit rikneda külmumise tagajärjel ja kulub ka väga palju elektrit.

Jahutuskambrisse sobivaks temperatuuriks peetakse 2° kuni 4°. Ärge usaldage nõuandeid, mis lubavad külmiku jahutuskambrisse kuni 7° sooja. Soojemas kui 5°C tekib arvestatav oht, et toidukraam rikneb tänu bakterite aktiivsele paljunemisele. Sügavkülmiku temperatuur peaks olema -18?C.

Temperatuuri mõõtmine külmikus
Eelistage külmikut, mis näitab temperatuuri. Nii saate otsustada, kas külmikus valitsev jahedus on piisav. Kui külmikul pole temperatuurinäidikut, siis mõõtke seda ise.

Kappi asetatud tavalise termomeetri näit ei ole kuigi usaldusväärne, kuna toiduained jahtuvad õhust aeglasemalt.

Tegeliku näidu saamiseks peaks tavalise termomeetri asetama veeklaasi või mõõtma õhusoojuse mõõtmiseks mõeldud tavalise piiritustermomeetriga. Mõõtke kapi temperatuuri uuesti 24 tundi pärast reguleerimist, edaspidi aga vähemalt kord kuus.

Temperatuuri säilitamine
Ärge asetage toiduaineid kappi nii tihedalt, et õhu liikumine nende vahel on takistatud. Liiga tihedalt täidetud kapis võivad tekkida toidu säilitamiseks sobimatu temperatuuriga alad, sest sellises kapis ei saa ühtlast temperatuuri hoida.

Ka toiduainete väljavõtmine ning kappi panemine peab toimuma võimalikult kiiresti, eriti kui ruum, kus külmikut hoitakse, on soe.

Kuumad toiduained jahutage enne hoiule panemist kiiresti toatemperatuurile, sest sooja toidu asetamine rikub muidu külmiku sisetemperatuuri.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Katrin Lipp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara