H&M kingib oma töötajatele miljardi

Rõivaketi H&M suuromanik Stefan Persson kingib oma töötajatele miljardi Rootsi krooni väärtuses firma aktsiaid, et panna alus maailmas seni ilmselt ainulaadsele boonusprogrammile.

4040404 Perssoni kingitud aktsiat paigutatakse fondi, millest hakkavad edaspidi ühesugustel alustel kasu saama firma kõik ca 76 000 töötajat üle maailma. 

Aktsiate kogus – mis on ootamatult sümmeetriline – johtub H&Mi aktsia esmaspäevasest sulgemishinnast – just nii palju aktsiaid annab miljardi kokku.

"Lootus on, et H&Mi edu jätkub ning et ka meie töötajad saavad võimaluse H&Mi väärtuse kasvust osa saada samal moel kui aktsionärid," ütles Stefan Persson pressiteate vahendusel.

Perspektiivis peaks H&M hakkama annetatud aktsiatele lisaks boonusfondi igal aastal sissemakseid tegema. Aluseks võetakse dividendide suurus eelnenud aastaga võrreldes.

Boonusprogrammi eesmärk on teha H&Mist ettevõte, kus töötatakse pikka aega. Boonussüsteemist osa saamiseks peab töötaja olema firmas töötanud vähemalt viis aastat. Väljamaksed algavad reeglina 62. eluaastast, kuid neil, kes on tööl olnud vähemalt kümme aastat, on võimalus raha ka vähemalt 11 aasta möödudes välja võtta.

Boonusprogramm käivitub 2011. aastast, kui firma aktsionäride erakorraline koosolek selle 20. oktoobril kinnitab.


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Sirje Rank

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara