H&M kingib oma töötajatele miljardi

Rõivaketi H&M suuromanik Stefan Persson kingib oma töötajatele miljardi Rootsi krooni väärtuses firma aktsiaid, et panna alus maailmas seni ilmselt ainulaadsele boonusprogrammile.

4040404 Perssoni kingitud aktsiat paigutatakse fondi, millest hakkavad edaspidi ühesugustel alustel kasu saama firma kõik ca 76 000 töötajat üle maailma. 

Aktsiate kogus – mis on ootamatult sümmeetriline – johtub H&Mi aktsia esmaspäevasest sulgemishinnast – just nii palju aktsiaid annab miljardi kokku.

"Lootus on, et H&Mi edu jätkub ning et ka meie töötajad saavad võimaluse H&Mi väärtuse kasvust osa saada samal moel kui aktsionärid," ütles Stefan Persson pressiteate vahendusel.

Perspektiivis peaks H&M hakkama annetatud aktsiatele lisaks boonusfondi igal aastal sissemakseid tegema. Aluseks võetakse dividendide suurus eelnenud aastaga võrreldes.

Boonusprogrammi eesmärk on teha H&Mist ettevõte, kus töötatakse pikka aega. Boonussüsteemist osa saamiseks peab töötaja olema firmas töötanud vähemalt viis aastat. Väljamaksed algavad reeglina 62. eluaastast, kuid neil, kes on tööl olnud vähemalt kümme aastat, on võimalus raha ka vähemalt 11 aasta möödudes välja võtta.

Boonusprogramm käivitub 2011. aastast, kui firma aktsionäride erakorraline koosolek selle 20. oktoobril kinnitab.


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Sirje Rank

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara