Kolleegidega lõunale ei lähe? Karjäär ka ei edene...

Mida teha, kui avastad, et ei sulandu oma töökoha keskkonda? Vahel võib selline töökultuuride erinevus muutuda tõeliselt tüütuks või isegi töökoha maksta, kirjutas Forbes.

New Yorgi karjäärinõustaja Anita Attridge toob näiteks ühe oma kliendi, kes töötab asepresidendina suures ravimiettevõttes, mille peakontor on Euroopas. Naine peab reisima kord kuus USAst Euroopasse. Reisiväsimuse tõttu on ta ära öelnud oma Euroopa kolleegide lõuna- ja õhtusöögipakkumistest, eelistades suunduda hotelli ja magama heita. Peagi saabusid halvad uudised: teda ei tajutud kui tugevat juhti ning ta ei täitnud oma osa meeskonnas. „Ta oli hämmingus, sest tal polnud aimugi, et tal ei lähe hästi,“ kirjeldas Attridge. Ilmnes, et talt ei oodatud ainult täielikku panust kontoris, vaid suhtlemist kolleegidega ka väljapool tööaega.

Attridge õppis kontorikultuuri olulisust esmakordselt 25 aastat tagasi oma esimesel töökohal Xeroxi müügiosakonnas. Kuigi ta andis endast 100%, vältis ta igasugust kontorisuhtlust, kuni ülemus küsis, kas ta üldse tahab selles ettevõttes karjääri teha. „Kui sa ei kavatse muuta, seda mida sa teed, ei liigu sa kunagi edasi,“ oli ülemus selgesõnaline. Pärast seda hakkas Attridge osa võtma lõunasöökidest ja kontoriolengutest.

Ka teised karjäärikonsultandid rõhutavad, et tööotsijad peaksid pidama kontorikultuuri sama oluliseks kui tööülesandeid ja kohustusi. Sarah Stamboulie meenutab, et oli valiku ees, kas võtta vastu töökoht Morgan Stanleys või Jaapani kindlustusettevõttes, kus atmosfäär oli formaalne ja konservatiivne. Viimase puhul kartis ta, et ütleb varem või hiljem midagi valesti ning seetõttu langes valik Morgan Stanleyle.

Kui kontoriõhustik on väga häiriv, võib see töötamise võimatuks muuta. Energiatehnoloogiaettevõttes töötanud mehel oli ülemus, kes hirmutas pidevalt, et konkurendid võivad ideed ära varastada ning lõi hirmu, usaldamatuse ja salatsemise õhustiku. Selline töökoht kärpis mehe töövaimu nii palju, et ta otsustas lahkuda ja lõi hoopiski oma ettevõtte. Kui tegevjuhi vahetumist pole niipea oodata ning väärtushinnangud lahknevad tugevalt, tuleb omada varuplaani, soovitavad spetsialistid.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Silvia Kruusmaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara