Religioon on tähtis eelkõige vaestele

Gallupi poolt 114 riigis läbi viidud uurimusest selgus, et religioon on igapäevaelus olulisel kohal 84 protsendi inimeste jaoks. Uuringust selgus ka huvitav fakt, et riigi rikkuse suurenedes muutub religioon seal elavate inimeste jaoks üha vähemtähtsaks, kirjutas LiveScience.

Kõige vaesemates riikides (SKT inimese kohta alla 2000 dollari aastas) on religioon olulisel kohal 95% inimeste jaoks. Rikkaimates riikides (SKT üle 25 000 dollari) on religioon tähtis vaid 47% protsendile inimestest.

Kõige religioossemad riigid on Bangladesh, Niger, Jeemen, Indoneesia, Malawi ja Sri Lanka, kõigis neis riikides on religioon tähtsal kohal 99 protsendi inimeste jaoks.

Eesti elanikest on 16% jaoks religioon tähtis. Ka teised Euroopa riigid on vähereligioossed: Rootsis on religioon olulisel kohal 17%, Taanis 19%, Suurbritannias 27%, Prantsusmaal 30% inimeste jaoks.

Kuigi seos rikkuse ja madala religioossuse vahel on tugev, on selle seletamine mõnevõrra keerukas. Üheks võimaluseks on uuringu autorite arvates käsitleda religiooni kui emotsionaalset abilist igapäevases võitluses enda ja oma pere äraelamise tagamisel.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara