Huvikoolituste turul põuda pole

Täiskasvanute huvikoolitused on jätkuvalt populaarsed, suurim tung on tasuta pakutavatele kursustele, ent ka tasulised grupid ei jää tühjaks.

Tartu Rahvaülikooli juhataja Maire Breede sõnul pakub nende kool koolitusi paljudes valdkondades. "Üheks põhilisemaks koolitusvaldkonnaks on keeleõpe. Õpetame 14 erinevat keelt erinevatele tasemetele,“ rääkis ta. Märkides, et populaarsemaks on muutunud eksootilised keeled nagu näiteks itaalia, hispaania, portugali, jaapani, hiina või tiibeti keel. Huvi on Breede sõnul tõusnud ka soome ja norra keele järele, selle põhjuseks on asjaolu, et tööpõld on laienenud ning tööalaseks suhtlemiseks keeleoskust tarvis. "Inglise keelt õpib ikkagi kõige enam õppijaskonnast, aga veidikene on vähenenud inglise keele õppijate hulk – üldhariduskool annab piisavalt hea taseme,“ tõdes ta. Uus on see, et Tartu Rahvaülikoolis on võimalik teha inglise keele rahvusvaheliselt aktsepteeritud taseme testi – Pearson Test of English General.

Teise suure valdkonnana nimetab Breede kunstiõppe ehk siis kujutava kunsti ja tarbekunsti kursuseid. „Need on loovad kursused, kus saab vajalikud oskused ja julguse eneseväljendamiseks,“ selgitab ta. „See on emotsionaalne harrastus, millest võtavad osa erinevate töövaldkondade juhid, kohtunikud,  arstid, õpetajad, koolitajad jne.“ Breede märgib, et lisaks kaunile ja praktilisele tulemusele on kursustel osalemine väga teraapiline ning pingeidmaandav hobi.

Järjest on tema sõnul kasvanud ka huvi muusika ning eriti koorilaulu vastu. „Meil on koor, mis käib harjutamas kord kuus pühapäeviti ja seal laulavad inimesed, kes on argipäeviti väga hõivatud, aga kord kuus on nad pühendunud oma hobile,“ räägib Breede. „See annab jõudu, energiat, positiivset laengut.“

Populaarsemateat kursusteat toob Breede veel välja joonistamise ja erinevate tehnikate maalikursused: näiteks akvarellmaal, pastellmall, õlimaal jne. „Ka fotograafia ja loodusfotograafia on väga armastatud kursused, samuti soovitakse õppida keraamikat, portselanimaali ja klaasvitraaži,“ jutustab ta. „Uue kursusena pakume sügisest metallehistööd, kus on võimalik õppida ehteid valmistama traditsioonilistest materjalidest nagu vask ja hõbe.“ Breede ütleb, et samuti tuntakse huvi nii puit- kui pehmemööbli restaureerimise kursuste vastu.

Kolmas valdkond on Breede sõnul elamise kunst ehk üldhariv täienduskoolitus. "Siia valdkonda kuuluvad väga mitmed tervisele tähelepanu suunavad koolitused.“ Breede kinnitas, et tervislik mõtteviis ja eluviis on muutunud väga populaarseks. "Väga nõutavad on jooga kursused, samuti kursused, mis on suunatud iseenda leidmisele ja aitavad muuta mõtteviisi, mis takistab eesmärke saavutamast.“

Üks valdkond, kus Tartu Rahvaülikool sel aastal täiesti uut kursust pakub, on kultuurilugu ja psühholoogia. "Tulemas on läbi aasta kestev loengusari "Budism, traditsioonid ja tänapäev“, millele ootame rohket osavõttu,“ ütles Breede.

Rahvaülikoolis õppijateks on Breede sõnul põhiliselt töötav elanikkond, kes väärtustab oma vaba aega, soovib seda sisukalt ja arendavalt veeta. „Tegemist on motiveeritud inimestega, kes soovivad õppida midagi uut ja n-ö laadida ennast,“ selgitas ta. „Meil on kaks projekti, mille raames pakume õppijale tasuta kursuseid, aga need on ka sellised, mis peaksid inimesele abiks olema tööelus.“

Breede kinnitusel on õppijate arv jäänud samaks, oluliselt vähenemist toimunud ei ole toimunud. "Aastas õpib meil üle 4000 inimese, nendest umbes 300  inimest on saanud õppida tasuta kursustel,“ märkis ta. "Ka kursuste arv on jäänud samaks, aastas pakume 300-350 kursust.“

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ketlin Rauk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara