Õhtu täis sulnist tšellomuusikat ja primadonna häält

Rahvusooper Estonia primadonna Aile Asszonyi ja Eesti parimate tšellistide esituses kõlab Estonia kontserdisaalis peagi heliloojate Villa-Lobose ja Pärdi looming.

Aile Asszonyi on ooperipublikut rõõmustanud aastast 2000, mil ta lauljana Vanemuise laval Mozarti ooperis “Cosi fan tutte” Despina rollis oma debüüdi tegi. Pärast seda on tema muusikukarjäär ainult ülesmäge läinud. Kümne aasta jooksul on ta peale Vanemuise esinenud veel Rahvusooper Estonia, Nargen Opera ja Viini Kammerooperi lavastustes. Andnud kontserte Hollandis, Belgias, Saksamaal, Itaalias, Rootsis, Soomes, Venemaal ja USAs ning plaadistanud vokaalsümfoonilisi teoseid Saksa plaadikompaniile cpo.
Nüüd siis rõõmustab lauljanna klassikalise muusika austajaid aga taas Eestis. Lavale astub ta seekord koos ansambel Vivacelloga, mille sünniajaks võib lugeda 2006. aastat, mil kuus eesti tšellisti jõud ühendasid. Praeguseks neli aastat tegutsenud kooslus on jõudnud anda õige mitmeid kontserte ja laiendada oma repertuaari väga arvestatavaks. Seksteti repertuaari kuuluvad teosed klassikalisest muusikast kergemuusika töötlusteni järgnevatelt heliloojatelt: Eller, Barber, Popper, Tšaikovski, Dvor?k, Rossini, Piazzolla, Rimski-Korsakov, Gershwin, Mancini, Miller, Joplin, Valgre, John Lennon, Paul McCartney, Benny Andersson (ABBA) jt.

Estonia kontserdisaalis antaval kontserdil saab Aile Asszonyi ja Vivacello esituses, mille koosseisu kuuluvad 2006. aastast kuus muusikut Marius Järvi, Teet Järvi, Leho Karin, Andreas Lend, Kristjan Saar ja Margus Uus, kuulda aga midagi sootuks uut. Kavas on kaks harvaesinevat teost, üks neist Brasiilia helilooja Heitor Villa-Lobose “Bachianas brasileiras” ja teine veel oma juubelipidustuste melust toibuva Arvo Pärdi “L’abbé Agathon”.
“Bachianas brasileiras” on teos, mille lõi helilooja vahemikus 1930–1945. See koosneb üheksast süidist, milles segatud barokne stiil Brasiilia muusikaga. Arvo Pärdi “L’abbé Agathoni”, mis kirjutatudki sopranile ja kaheksale tšellole, keskmes on aga lugu jumalakartliku munga proovilepanekust.

Aile Asszonyi ja ansambel Vivacello
21.09 kell 19 Tallinnas
Estonia kontserdisaalis
u Piletid: 120–160 kr
Lisainfo www.concert.ee

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara