Parimad kitarristid nädalaks Viljandis

Kolmandal Viljandis algaval improvisatsioonilise kitarrimängu festivalil esineb hulk eestimaiseid ja välismaiseid artiste, toimuvad meistrikursused ja õhtused jämmimised.

Viljandi Kitarrifestivali formaat on ürituse kunstilise juhi Ain Agani sõnul sama, mis eelneval kahel aastalgi. Viis päeva, hulk kontserte ja tudengiprojekte. Fookuses hoitakse ikka improvisatsioonilise kitarrimängu ja -muusika temaatikat.
Esinejate plejaad on sama värvikirev kui varemgi. Eesti tegijatest astuvad publiku ette Oleg Pissarenko, Erki Pärnoja ja Kristjan Kallas, Siim Aimla, Kristjan Randalu, Raul Vaigla jmt. Välisartistidest näeb Viljandi Pärimusmuusikaaida ja Viljandi Jaani kiriku laval festivaliõhtutel aga külalisi Prantsusmaalt, Ameerikast, Rootsist, Soomest ja Norrast.
“Meil on see aastal kavas palju duosid, nad on kõik väga erilised, iga kontsert on omamoodi põnev ja märgiline,” kirjeldas Agan. Näiteks saab laval näha Ulf Wakeniuse (festivali peaesineja) ja Estonian Dream Big Bandi kooslust. Samuti ameeriklase Ben Monderi ja Kristjan Randalu, soomlase Niklas Winteri ja Siim Aimla ansambli, norralaste Jacob Youngi ja Bendik Hofsethi ning mitmete teiste ühisesinemisi.
Arvukate kontsertide sekka mahuvad ka õpitoad kitarri õppivatele noortele muusikutele nii Eestist kui ka meie naaberriikidest. Ettevõtmine päädib Agani sõnul kitarriorkestri kokkupaneku ja esinemisega Pärimusmuusika Aidas, kus kõlavad nii noorte varem ettevalmistatud lood kui ka ühismäng. Samuti ei puudu festivalilt   õhtused jämmimised klubis Puhas Kuld

Viljandi Kitarrifestival 2010
21.–25. septembrini Viljandis
Piletid: 0–150 kr
www.viljandiguitar.ee

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara