Kuidas saavutada eesmärke nii nagu Walt Disney?

Walt Disney oli tähelepanuväärselt loominguline ja edukas ning tema tööd pakuvad endiselt rõõmu inimestele kogu maailmas.

Disney kasutas mõtlemisel erinevaid rolle: Unistaja, Realist ja Kriitik. Nende kolme mõtlemisviisi kombineerimisel saate plaani, mis on täiesti vastupandamatu. Ja siis pole küsimus mitte “Kas me seda teeme?”, vaid “Ma pean seda tegema. Mida muud ma saaksingi teha?”

Unistamine on kõigi maailmas leiduvate eesmärkide tekitamisel esimene samm. Unistaja ei pea olema realistlik. Unistused on tavaliselt visuaalsed. Mida te teeksite siis, kui ebaõnnestumine oleks täiesti võimatu? Kui te oleksite palju julgem, mida siis teeksite? Kuidas teie eesmärgid ja nende saavutamise teekond välja näeks, kui teil erakordselt hästi läheks?

Nüüd Realistina mõelge sellele plaanile, mille te unistustes kokku panite. Korrastage oma mõtteid. Kuidas saaksite seda ellu viia? Mida peaks muutma, et teha plaan realistlikumaks?

 Kontrollige plaan Kriitikuna üle. Kas midagi on puudu? Mis kasu osalised sellest saavad? Et kriitika oleks loov, mitte hävitav, pidage meeles, et Kriitik pole tegelikult suurem realist kui Unistaja. See on lihtsalt teine viis, kuidas võimalustest mõelda. Kriitik ei tohi kritiseerida ei Unistajat ega Realisti.

 Kriitik peab kritiseerima plaani. Mõned inimesed kritiseerivad iseennast, selle asemel et kasutada kriitikat abivahendina tagasiside saamiseks oma plaanide kohta, ja tunnevad siis ennast halvasti. Mõnikord aga astub Kriitik platsi liiga vara ja lammutab unistuse või Unistaja tükkideks.

Lõpuks – Unistajana muutke plaani loovalt, et kaasata kõik see, mida te olete Realistilt ja Kriitikult õppinud. Jätkate nende kolme rolli vahel liiklemist, kuni plaan sobib võrdselt kõigile kolmele.

 Disney mudelit võite rakendada iseenda peal või teise inimese juhendamisel. Samuti on see suurepärane töövahend koos meeskonnaga lahenduste leidmisel.

 Äripäeva käsiraamatute portaalis annavad nõu käsiraamatute autorid.

 

Osale arutelus

 • Signe Vesso, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara