Vaata, millised on tüüpilised vead CV koostamisel

Lisaks sellele, et hea CV peab andma ülevaate nii sinu teadmistest, oskustest kui ka isikuomadustest, on CV nii sisult kui ka vormilt sinu visiitkaart – esimene mulje, mille sa endast jätad.

CV – curriculum vitae ehk elulookirjeldus on hariduskäigu, töökogemuse ja oskuste dokumentaalne loetelu. Kuid mis kõige tähtsam – see on sinu võimalus potentsiaalse tööandja silmis huvi äratada, teiste hulgas silma paista. Ent CV ei ole meelelahutuslik kirjandus, millele CV lugeja sooviks kulutada mitmeid tunde oma ajast.

Tuntud personalijuhid toovad raamatus „CV meistriklass“ välja tüüpvigu, mida tehakse CV koostamisel.

„Tüüpiliste vigade rubriigist meenuvad kohe CVd, millega on avaldatud soovi ettevõtte visiitkaardiks – sekretäriks saada, kuid samas täiendavad seda taotlust lisamaterjalid või fotod, mida kuidagi ei saa asjalikeks ja töökeskkonda sobilikeks lugeda. Või siis on tegemist oluliste keeleliste väljendusvigade või vasturääkivustega, millega lükatakse ümber kas oma väga hea eesti keele oskus või tugevusena kirja pandud hea analüüsivõime ja suhtlemisoskus,” rääkis Terje Veide ASist Swedbank.

„Esimene asi, mis CV puhul kohe silma torkab, on väljanägemine ehk vormistus. Paljud inimesed ei pööra sellele eriti tähelepanu ja nii jõuab personalijuhi lauale igasuguseid CVsid, mis kahjuks seetõttu võivad ka kõrvale jääda. Tüüpvead on liigendamata ja süstematiseerimata tekst, soovituslikest vormistusnõuetest mittekinnipidamine, kirjavead,  lisatud foto, mis on tehtud kusagil üritusel,“lisas  Irene Metsis ASist Skanska.

Juba CV koostamisel tuleb lähtuda ka tööandjast. Mida sooviks tööandja sinu kohta teada? Sageli koostavad inimesed CV vaid enda seisukohalt ja saadavad selle igale potentsiaalsele tööandjale, olenemata tegevusalast ja töö spetsiifikast. Loomulikult peavad sinu andmed jääma tõeseks, kuid rõhutada saab erinevaid aspekte või lisada nüansse lähtuvalt konkreetsest ametikohast või ettevõttest.

„CV-st paistab hästi välja, kas kandidaat on viitsinud oma CVd „kohandada” antud konkursi jaoks ja välja toonud just neid kogemusi-oskusi, mida oleme rõhutanud oma kuulutuses. Vahel on naljakas lugeda, kui CVs on oma soovitava töökoha esimese eelistusena välja toodud valdkonnad ja ametikohad, millel meie omaga ikka väga vähe ühist on – ilmselt on kunagi mingi konkursi raames CV valmis tehtud ja sama saadetakse nüüd mõtlematult edasi,” rääkis Kristi Kollo ASist Elion Ettevõtted.

Tööandja jätab kindlasti kõrvale huupi kandideerijad, keda on nimetatud ka „meeleheite kandideerimisteks”. Tihti on just nende tõttu konkurssidele laekunud CVde arv suur (need sajad kandideerijad, kellest räägitakse).

„Esmavaliku tegemine võib olla lihtne matemaatika või ka peen sobitamise kunst. On ju iga ametikoht unikaalne selle poolest, milliseid ja kui sügavaid erialaseid teadmisi, oskusi ja kogemusi on vaja selleks, et pakutavat tööd hästi teha, rääkis Terje Veide ASist Swedbank.

Võib olla loetud sekundite küsimus, kas sinu CV tõstetakse kõrvale või jäetakse nende hulka, millega edasi töötatakse. 

Praktilised näpunäited eri tüüpi CV-de koostamiseks leiab CV-online spetsialistide Ivika Borni ja Raimo Matvere raamatust „ CV meistriklass“.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara