Kriisikommunikatsiooni õppetund: väljenda kahetsust

Kriisikommunikatsiooni olulisemad põhimõtted on sarnased igas valdkonnas, leiab kommunikatsiooniekspert Carmine Gallo ajakirjas BusinessWeek. Igasse kriisi, ka väiksesse, tuleb suhtuda täie tõsidusega, sest inimesed on alati valmis esmalt uskuma kõige halvemat, vahendab juhtimine.ee.

Allpool on esitatud kolm Gallo nõuannet, mida kriisi korral järgida:

Ole hooliv. Pole oluline, kas kriisi sinu tegevusvaldkonnas põhjustas sinu organisatsioon või mõni teine - sa pead tunnistama kriisi olemasolu ning väljendama oma kahetsust selgelt ja piisava sagedusega. Loomulikult tuleb ka fakte kontrollida ja olukorda reaalselt hinnata.

Anna infot nii kiirelt kui võimalik. Interneti ajastul kehtib reegel, et kui sa ei jaga infot 24 tunni, soovitavalt aga isegi 6 esimese tunni jooksul, siis oled tõsiste probleemide ees. Kuna õiget infot ei ole, hakkavad levima kuulujutud - nende leviku kiirus on aga sotsiaalmeedias pöörane. Ja seal enam keegi fakte ega levikut ei kontrolli. Esita faktid ja seisukohad selgelt ja üheselt arusaadavalt ning hoolitse, et kõik olulised osapooled oleksid informeeritud.

•Ole avatud. Avatus ning enda ja oma valdkonna tutvustamine avalikkusele enne kriisi aitab kriisi ajal usutavam olla. Peale kriisi on avatus aga oluline usalduse taastamise vahend.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Juhtimine. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara