PP: tõsine võitlus ema ja tütre vahel

Režissöör Andrea Arnoldi filmi “Akvaarium” on väärt film, mille vaatamiseks kulutatud 123 minutit ei jää kindlasti raisatud ajaks.

See on lugu viieteiskümneaastasest tütarlapsest Miast (Katie Jarvis), kes leiab end pärast ema Joanne (Kiersten Wareing) uue poiss-sõbraga tutvumist segadusest ja probleemide keskelt.
Filmi “Akvaarium” peategelane ei ole kunagi olnud lihtne tütarlaps. Tegu on temperamentse, kärsitu ja tuliste ütlemistega noorukiga. Suguküps, aga seesmiselt laps. Võitlusaldis, aga suurema sihita.

Kui pere juures öö veetnud Connor (Michael Fassbender) õdesid autosõidule kaasa kutsub, väljendab Joanne pahameelt ja tõrgub nende tulekule vastu. Mia aga, kellel juba esimesel kohtumisel mehe vastu huvi tekkis, mängib ninakusele ega lase end ema sõnadest kõigutada. Väljasõidul avaneb tütarlapsel võimalus Connoriga lähemalt tutvuda ja flirtida, millele nägus iirlane ka vastab. Ema ja tütre vahel algab sõda.

Filmi tugevamaks küljeks võib lugeda karaktereid. Vaatamata kujutatud olukorra äärmuslikkusele on tegelased usutavad. Tütarlapsed ei ole kusagil kaugel asetsevad väljamõeldised, vaid suurema vaevata reaalsusesse kujuteldavad inimesed.
Connor jätab perega suheldes siira mulje, näidates üles huvi Joanne ja laste vahel toimuva vastu. Seejuures käitub ta nii, nagu eeldatavasti suur hulk mehi samas olukorras.
Suurim kiidulaul peaks aga kuuluma filmis debüteerinud Katie Jarvisele, kes sobib kui valatult enesekindla ja samas haavatava noore neiu rolli. Kõiki tegelasi ilmestab piirkonnale omane aktsent ja sõnakasutus.

Intiimsete plaanide ja huvitavate miljöödega täidetud linateos pakub silmarõõmu ka filmi visuaalset poolt nautivale kinokülastajale. Kuna suurem rõhk on asetatud inimestele, ei saa silmata minutite pikkuseid loodus- ega linnavaateid, küll aga blokkmajade hoove ja veekogusid nii päikeselisel keskpäeval kui ka õhtuhämaruses.

Tuleb võtta arvesse, et tegu on Inglismaal aset leidva jutuga, mille peategelaseks on 15aastane tütarlaps. Sellest tulenevalt võiks kinokülastajana eelkõige lapsevanemat või sirguvat noorukit ette kujutada.
Ei ole kahtlust, et tegu on mitmetahulise ja hästi teostatud filmiga, kui aga esmasesse huviorbiiti ei mahu psühholoogilised teemad ega naiseks sirgumine, tasuks tõelise elamuse saamiseks otsida alternatiivi.

"Akvaarium”
?8 punkti
Kinos Artis alates 16.09.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Madis Luik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara