Uuring: 28% Eesti elanikest peab end inglise keeles vilunuks  

Eesti elanikest valdab enda arvates inglise keelt vilunult ehk väga hästi 28 protsenti, kuuludes selle näitaja poolest EL-i paremate hulka.

Eurostati andmetel valdavad mõnd võõrkeelt vilunult Läti elanikud - nii arvas tervelt 55 protsenti küsitletud lõunanaabritest. Neile järgnesid Sloveenia (45%), Slovakkia (44%), Leedu (41,6%), Rootsi (39,3%) ning Eesti (28%) elanikud, vahendab ERR.

Kõige vähem arvavad end mõnd võõrkeelt täiuslikult valdavat Prantsusmaa (5,1%), Rumeenia (5,2%), Itaalia (6%), Poola (6,2%), Bulgaaria (6,5%), Suurbritannia (7,4% ning Tšehhi (7,5%) elanikud.

Kui enamikes liikmesmaades, sealhulgas Eestis nimetasid vastajad oma esimeseks võõrkeeleks inglise keele, siis Läti ja Leedu elanikud vene keele.

Ära tuleb ka märkida, et Eurostati ülevaates puuduvad andmed Iirimaa, Saksamaa, Taani, Luksemburgi, Malta ja Hollandi kohta.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara