Uuring: 28% Eesti elanikest peab end inglise keeles vilunuks  

Eesti elanikest valdab enda arvates inglise keelt vilunult ehk väga hästi 28 protsenti, kuuludes selle näitaja poolest EL-i paremate hulka.

Eurostati andmetel valdavad mõnd võõrkeelt vilunult Läti elanikud - nii arvas tervelt 55 protsenti küsitletud lõunanaabritest. Neile järgnesid Sloveenia (45%), Slovakkia (44%), Leedu (41,6%), Rootsi (39,3%) ning Eesti (28%) elanikud, vahendab ERR.

Kõige vähem arvavad end mõnd võõrkeelt täiuslikult valdavat Prantsusmaa (5,1%), Rumeenia (5,2%), Itaalia (6%), Poola (6,2%), Bulgaaria (6,5%), Suurbritannia (7,4% ning Tšehhi (7,5%) elanikud.

Kui enamikes liikmesmaades, sealhulgas Eestis nimetasid vastajad oma esimeseks võõrkeeleks inglise keele, siis Läti ja Leedu elanikud vene keele.

Ära tuleb ka märkida, et Eurostati ülevaates puuduvad andmed Iirimaa, Saksamaa, Taani, Luksemburgi, Malta ja Hollandi kohta.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara