Šokiteraapiline õpe

Esmaabikursuste korraldamisel kasutatakse varasemast rohkem šokiteraapilisi videosid. Esmaabi andmise reeglid ise on muutunud aga varasemaga võrreldes lihtsamaks.

 

Esmaabikursused jagunevad sisult kaheks – teoreetilises pooles räägitakse põhjalikult esmaabi olemusest ja osutamisest. “Jagatakse teadmisi haigestumistest ja ohuolukordadest. Kuidas ja missuguses olukorras tegutseda, tutvustatakse psühholoogilisi aspekte, detailset käitumist sündmuskohal jne,” loetles OÜ Töökeskkonna Haldus tegevjuht Annika Küüdorf. Sõltuvalt koolituse ülesehitusest võidakse kõnelda ka seadustest ja korralduslikust poolest ettevõttes.

Teises kursuse pooles kinnistatakse teooria praktikas. Õpitakse elustamist nukul, haavade ja luumurdude sidumist ning kannatanule õige asendi andmist, loetleb OÜ Juunika Koolitus tegevjuht Kristina Jürgensohn tegevuskava punkte.
Kursuste viimaste aastate arengutest rääkides peab Võlu korralduslikult poolelt olulisimaks tehnilist edasiminekut. “Praegu õppematerjalina kasutatavad videod on mitu korda efektiivsemad, võrreldes ajaga, mil õppematerjale esitleti igavatel tabelitel ning joonistel,” on ta veendunud. Nii omandavad teoreetilise poole ka kõige skeptilisemad kursuslased hõlpsamalt.

Šokiteraapia videod
Ka Jürgensohni sõnul on uuendusi vähe, tehnikad on jäänud samaks. Märgata võib aga enam šokiteraapia kasutamist. “Õppematerjaliks on erinevad hirmutavad verised ja reaalse tulega videod. See mõjub inimestele enam kui plakatid ja joonised. Selles suunas võiks areneda - tulevikus tasuks kasutada veelgi mõjuvamaid videosid,” rääkis ta.
Esmaabi osutamise arengusuunaks on Küüdorfi sõnul lihtsus – reeglid muutuvad ja uuenevad pidevalt üha arusaadavamaks ja selgemaks. “Et esmaabi andja ei peaks pingsalt meenutama reegleid ja järjekordi. Enam ei pea elustades pulssi otsima, ega puhuma suust-suhu. Piisab südame masserimisest,” rääkis ta. Süsteemi ühtlustamise eesmärgil on tehtud samme ka Euroopa tasemel. Muutuseks on ka psühholoogilise esmaabi lisandumine  – kannatanuga suhtlemine ja viimase rahustamine.

KOMMENTAAR

Kursus on vajalik meist igaühele ja mitte ainult tööl, vaid ka eraelus, selles pole kahtlustki. Süsteemis on aga tegelikult üks suur puudus. Koolitustel õpetatakse küll aitama ehk teoreetiline pool ja töötajate teadmised võivad olla vägagi kõrgel tasemel, kuid kui puuduvad abi- ja kaitsevahendid, on põhjust tõsiselt järele mõelda. Paraku paljudes tööstusettevõtetes on nimetatud probleem igapäevane – puuduvad esmaabi- ja ka õnnetuste ennetamiseks vajalikud töökaitsevahendid ehk näiteks kiivrid ja prillid.
Hetkeolukorda võiks võrrelda väga vilunud tuletõrjebrigaadiga – meeskond oskab tuld kustutada ja on ülioperatiivne. Kui aga tuletõrjeautol bensiini pole, läheb keeruliseks, et jõuda sündmuskohale.
Lauri Luks, Würth AS, juhatuse liige

Esmaabikoolitus on igati vajalik nii töökohal kui ka igapäevases elus. Samal seisukohal on ka Rimi töötajad, kes esmaabikoolitusel on osalenud, koolitustele minnakse alati väga hea meelega.
Paljud töötajad on läbinud juba ka täiendkoolituse ning osalejad leiavad, et see on olnud igati vajalik, et meelde tuletada aastaid tagasi väljaõppekursusel õpitut.
Samuti on aastate jooksul muutunud mitmed esmaabiandmise võtted ja suunad, mistõttu täiendõpe on õigustatud. Esmaabiandjate koolituse läbimine annab kindlustunde ettevõtte töötajatele, et neid on õnnetuse korral abistamas väljaõppe saanud kolleeg. Samuti tunnevad osalejad ennast saadud teadmistega turvalisemalt ka igapäevases elus.
Veronika Kaidis, Rimi Eesti Food AS, töökeskkonna juht

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ain Kivesti

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara