PP: hõbekõrid väisavad taas Eestit

Vokaalansambel The King’s Singers esitab järgmine nädal nelja Eestis antava kontserdi käigus publikule arranžeeringuid rahvalauludest, spirituaalsetest ja igihaljastest meloodiatest ning pop-lauludest.

Mitmeid kordi varemgi Eestit väisanud vokaalansambel on taas tagasi. Seekord esitatakse Close Harmony arranžeeringuid ehk valikut ansambli kergemast repertuaarist, mis sisaldab seadeid rahvalauludest, spirituaalidest, igihaljastest meloodiatest ning pop-lauludest. Kavas on Lasso, Striggio, Festa, Cornet’, Debussy jt muusika.
“Kava on neil traditsiooniline. Alustavad nad vanamuusikaga nagu ikka. Ma arvan, et nad esitavad ka Tormise repertuaarist midagi. Lõpetavad aga The King’s Singersi traditsioonilisema muusikaga, mis on n-ö nende kaubamärk,” selgitas Eesti Kontserti pressiesindaja Lauri Aav kontserdil kuulda saavat.
The King’s Singers asutati 1968. aastal Cambridge’i kuninglikus kolledžis, mille järgi ansambel endale nime võttis. Nüüdseks rohkem kui 40 aastat tegutsenud bändi viimase aja väljundiks on olnud koostöö noorte heliloojatega, seal hulgas ka esinemised näiteks Michael Bublega.

“Ansambli fenomen on see, et nende koosseis vahetub. Ja üsna palju. Vanad jäävad ja noored mehed tulevad asemele, aga see saund, mis on neil omane, see ei muutu mitte kunagi,” lisas Aav.
Rohkem kui 40 aasta jooksul on ansambel omandanud tohutu repertuaari, läbides muusikaajaloo etapid vararenessansi meistritest, nagu Claudio Monteverdi ja Orlando di Lasso, kuni nüüdismuusika geeniusteni.
The King’s Singers koosneb kuuest lauljast: kontratenorid David Hurley ja Timothy Wayne-Wright, tenor Paul Phoenix, baritonid Philip Lawson ja Christopher Gabbitas ning bass Stephen Connolly.
Ansambel on esinenud koos kuulsate Londoni sümfooniaorkestri, BBC kontsertorkestri ja Chicago sümfooniaorkestriga ning teinud koostööd muusikamaailma suurkujude Kiri Te Kanawa, George Shearingi, Evelyn Glennie’, Dudley Moore’i, Bruce Johnstoniga jpt.

 The King’s Singers
7. oktoobril kell 19 Tartus, Vanemuise kontserdimajas
9. oktoobril kell 19 Pärnus, kontserdimaja suures saalis 
8. oktoobril kell 19 Jõhvis, kontserdimaja suures saalis 
10. oktoobril kell 17 Tallinnas, Estonia kontserdisaalis
Piletid: 135–260
www.concert.ee,
www.kingssingers.com

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara