PP: Vene teatrite paremik Eestis

Kümne päeva jooksul on Eesti publikul võimalus tutvust teha Vene teatrite parimate etendustega, mis jõuavad siinsetele lavadele Vene teatrikunsti jaoks olulisima festivali Kuldne Mask  lisaürituse Kuldne Mask Eestis raames.

 

Kuldne Mask on iga-aastane Vene teatrikunsti festival, mille eesmärk on valida välja parimad etendused üle Venemaa. Festival kestab mitu nädalat ning omavahel konkureerib seal mitukümmend lavastust. Kuldse Maski teatripreemia nominatsioon on ühtlasi kvaliteedimärk, mis näitab, et selle pälvinud etendus kuulub terve Venemaa kategoorias tõepoolest parimatest parimate teatritööde hulka.

Eesti lavadele jõuab naaberriigi festivali suurest valikust kuus lavastust, millest kõik on kas Kuldse Maski nominendid või laureaadid. Programmivalik on tehtud nõnda, et iga näidendit esitab erinev Vene teatritrupp. Nii näeb Eesti publik kümne päeva jooksul kuue Vene teatritrupi loomingut.
Vene teatrid esitavad kuut etendust kuues teatris

Kuna festival väisab nii Tallinna kui ka Jõhvit, toimuvad üritused vastavalt nende kahe linna teatrihoonetes: Rahvusooperis Estonias, Linnateatris, Eesti Nuku- ja Noorsooteatris, Nokia Kontserdimajas, NO99 Teatris ja Jõhvi Kontserdimajas. Etendused ootavad vaatajaid nii eesti- kui venekeelse publiku hulgast. Et keelebarjäärist probleem ei saaks, on kõikidel etendustel eestikeelne sünkroontõlge.
Teatritööst sügavamalt huvitatute jaoks toimub festivali raames seminare, meistriklasse ja loenguid. Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli tudengid kohtuvad etenduse “Vene keedis” lavastaja Andrzej Bubeniga ning kavas on ka nukuteatriteemaline ümarlaud.
Tänavune festival läks käima juba neljapäeval ning selle avaüritus oli Vene tugevaimaks tänapäeva näitlejaks hinnatud Sergei Makovetski loomingu õhtu. Alates tänasest saab vaadata näidendeid.

Lugu elu mõõtest ja õige tee leidmisest
Nokia Kontserdimajas etenduv ballett “Karamazovid” pakub aga lisaks visuaalselt efektsele koreograafiale ka Dostojevski romaani sügavat tähenduslikkust.
“Vene keedis” ammutab ainest aga Tšehhovi tekstidest ning selle fookuses on oma emotsiooniderägastikus teed otsiv inimene. Küsimuse all on elu mõte ning õige tee leidmine selle juurde.

Vene teatri festival Kuldne Mask Eestis 2010
1. ja 2. oktoober kl 19 Rahvusooper Estonia – Anton Tšehhovi “Onu Vanja” (J. Vahtangovi nim Teater, Moskva) 
2. oktoober kl 12 ja kl 16 Jõhvi Kontserdimaja; 3.oktoober kl 12 ja kl 17 Tallinna Nukuteater – “Väike Prints” (Suur Nukuteater, Peterburi) 
2. oktoober kl 12 ja 17 Tallinna Nukuteater – “Leningradlanna” (Teater-stuudio KUB, Peterburi) 
5. oktoober kl 19 Nokia Kontserdimaja – “Karamazovid” (Boris Eifmani Balletiteater, Peterburi)  
7. ja 8. oktoober kl 19 Tallinna Linnateater – “Pavlik –minu jumal” (Joseph Beuysi nim Teater ja Dokumentaalmaja Esimene Kino, Moskva)  
9. ja 10. oktoober kl 19 Teater NO99 – “Vene keedis” (Satiiriteater Vassili saarel, Peterburi)

www.goldenmask.ee


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara