Facebooki põlvkond ja vana kooli mehed

Pole kahtluski, et F-põlvkond - Facebookiga üles kasvanud põlvkond - mõjutab varsti ka põhimõtteid, kuidas me töötame.

Gary Hamel kirjutab, et kui sinu firma soovib homseid talente värvata, siis on vaja esimese asjana mõista internetipõlvkonna ootuseid ning vastavalt sellele uuendada juhtimispõhimõtted, vahendab juhtimine.ee.

Tegelikult isegi ei ole valik, kas palgata F-põlvkonna inimesi või mitte, sest kui su firmas ei ole F-mõistmist, siis ei suuda sa ka nende kui klientidega suhelda.

Hamel toob välja kokku 12 tööga haakuvat online maailma iseloomustavat omadust, mida ta ise nimetab postbürokraatlikus maailmas kehtivaks mõõdupuuks, mida homsed töövõtjad kasutavad tööpakkujate hindamiseks ja võrdlemiseks. Siin on osad nendest:

   * Kõik ideed võistlevad võrdsetel tingimustel. Veebis on kõigil ideedel võrdsed võimalused tähelepanu saada ja kellelgi ei ole veto õigust.
    * Pealehakkamine on olulisem kui loa küsimine või staatus. Video postitamiseks YouTube'i ei pea omama filmiharidust ja blogi pidamiseks ei pea olema ajakirjanik.
    * Hierarhiat ei saa keegi ette kirjutada. Foorumis või sotsiaalmeedias saavad mõned rohkem tähelepanu ja on suurema mõjuvõimuga kui teised, aga keegi ei ole neid sellele positsioonile määranud.
    * Ülesandeid ja kohustusi võetakse, mitte ei jagata. See põlvkond on harjunud tegelema nende ülesannetega, mis pakuvad huvi ja väljakutset. Igaüks toimib nagu vabakutseline ja igaüks seisab eelkõige oma huvide eest.
    * Meeskonnad on iseorganiseeruvad. Ei ole võimalik internetis sundida kahte inimest koostööd tegema - igaühel on vabadus valida kellega ja mis ulatuses ta koostööd teeb.
    * Võim tekib info jagamisest, mitte selle kinni hoidmisest. Internet on kingi-majandus. Mõjuvõimu saavutamiseks tuleb oma teadmisi ja kogemusi vabalt kasutamiseks jagada. Ja seda peab tegema kiirelt, sest kui jääd venitama, siis jõuab keegi ette.

Hamel on kindel, et need on omadused, mis kuuluvad F-põlvkonna DNA-sse ning puuduvad vana kooli meestel.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Juhtimine. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara