Eesti on riikide võrdõiguslikkuse pingereas kukkunud

Maailma Majandusfoorumi värske raporti andmeil on Eesti sugupoolte võrdõiguslikkuse poolest 134 riigi seas 47. kohal, olles kukkunud aastaga kümme kohta ja jäädes alla kõikidele naabritele.

Maailma Majandusfoorumi (WEF) raportis on hinnatud naiste ja meeste võrdsust-ebavõrdsust majanduselu, poliitika, hariduse omandamise ja tervise kriteeriumide alusel. Eesti koht tabelis on aastatega halvenenud. 2008. ja 2009. aastal oli see 37., 2007. aastal 30. ja 2006. aastal 29.

Eestit tõmbavad allapoole just naiste poliitikas osalemise näitaja, mille poolest oleme 74. kohal, ja tervis, kus Eesti koht on 50. Seevastu majanduselus osalemise võimaluste võrdsuselt on Eestit hinnatud 35. ja hariduse osas 38. koha vääriliseks.

Raport toob esile, et Eestis on siiski kasvanud naiste arv seadusandjate, kõrgemate ametnike ja juhtide seas ning veidi on vähenenud ka meeste ja naiste palgavahed. Toonitatakse aga, et Eesti on üks kõige suuremate sooliste palgaerinevustega riike Euroopa Liidus ning platseerub selle näitaja poolest 134 riigi hulgas 87-ndaks.

Esimesel kohal WEF-i tabelis on Island, järgnevad Norra, Soome, Rootsi ja Uus-Meremaa. Läti on naiste ja meeste võrdõiguslikkuse põhjal 18. kohal ja Leedu 35. kohal.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara