Aku Sorainen: 1990ndate ärikultuur sarnanes liikluskultuuriga

1990ndad aastad, mil Eestisse tulin, oli huvitav ja tänasest üpris erinev aeg, meenutas advokaadibüroo Sorainen vanempartner Aku Sorainen Pärnu juhtimiskonverentsil.

„Kõik tahtsid arveldada sularahas, nagu kardeti midagi ja kahtlustati. Ka liikluskultuur oli hoopis teine. Sõitsin vana Škodaga, minu taga oli BMW, millele ma jäin ristmikul ette, kuna minu vana Škoda ei saanud piisavalt kiiresti minema. BMW andis algul signaali, et ma eest ära sõidaksin. Seejärel tulid autos olnud mehed autost välja ja hakkasid minu poole liikuma. Ma arvasin, et nad ei tule mind tervitama, nii et lukustasin ettenägelikult uksed. Siis sain oma Škodaga juba liikuma," meenutas Aku Sorainen, lisades, et tolle aja ärikultuur oli sarnane tolleaegsele liikluskultuurile.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara