PP: Pilguheit sugulasrahvaste eluolule

Iga aasta oktoobrikuu kolmandal nädalalõpul peetavad Hõimupäevad toovad tänavu lisaks kontsertidele, näitustele ja kirjandusüritustele publikuni ka ainulaadse filmiprogrammi.

Fenno-Ugria Asutuse eestvedamisel juba selle nädala alguses alanud soome-ugri ja samojeedi rahvaste kultuure tutvustavate iga-aastaste Hõimupäevade kavas on tänavu ka pikem filmiprogramm, mille eesmärk on pöörata tähelepanu eestlaste lähimatele sugulasrahvastele.
Viiel selle nädala õhtul on võimalik tutvuda kinos Artis  filmikunsti kaudu erinevate soome-ugri rahvaste ajaloo valupunktide ja meelelaadiga. Soome-ugri rahvastest on küll vändatud arvukalt dokumentaalfilme, ent mängufilmid on tõeliseks harulduseks. Neid hõimupäevadel näha saabki. Kino kavas on nii äsja Venemaal valminud filme, mille kodused esmaesitlusedki veel toimumata, kui ka filme Põhjamaade tuntud autoritelt.
Lisaks filmidele saab kuni 17. oktoobrini nautida erinevais paigus Marimaalt, Mordvast, Udmurtiast, Handi-Mansimaalt, Karjalast, Ida-Soomest ja Ungarist kohale saabunud pärimusmuusikute esinemisi. Kuni 4. novembrini saab tutvuda ka Rahvusraamatukogus üleval oleval näitusel soome-ugri uurimisreisidel toimunuga.
Soome-ugri rahvaid tutvustavaid ja nende omavahelisi sidemeid tugevdavaid hõimupäevi tähistatakse Eestis juba alates 1929. aastast. Hõimupäevade traditsioon katkes küll nõukogude okupatsiooni ajal, kuid jätkus taasiseseisvumisel 1988. aastal.

Mängufilmid soome-ugri rahvastest
15.–19. oktoobrini Tallinnas kinos Artis
u Piletid: 25 krooni
www.fennougria.ee

KAVA 
Mari õhtu: “Salika”
15.10 kl 17.30 

Setu õhtu: “Taarka”
16.10 kl 17.30 

Handi õhtu: “Punane jää. Jugra hantide saaga”
17.10 kl 17.30 

Neenetsi õhtu: “Seitse laulu tundrast”
18.10 kl 17.30 
Hõimupäevade lõpetamine. Saami õhtu: “Kautokeino mäss”
19.10 kl 17.30 – kutsetega

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara