PP: Pilguheit sugulasrahvaste eluolule

Iga aasta oktoobrikuu kolmandal nädalalõpul peetavad Hõimupäevad toovad tänavu lisaks kontsertidele, näitustele ja kirjandusüritustele publikuni ka ainulaadse filmiprogrammi.

Fenno-Ugria Asutuse eestvedamisel juba selle nädala alguses alanud soome-ugri ja samojeedi rahvaste kultuure tutvustavate iga-aastaste Hõimupäevade kavas on tänavu ka pikem filmiprogramm, mille eesmärk on pöörata tähelepanu eestlaste lähimatele sugulasrahvastele.
Viiel selle nädala õhtul on võimalik tutvuda kinos Artis  filmikunsti kaudu erinevate soome-ugri rahvaste ajaloo valupunktide ja meelelaadiga. Soome-ugri rahvastest on küll vändatud arvukalt dokumentaalfilme, ent mängufilmid on tõeliseks harulduseks. Neid hõimupäevadel näha saabki. Kino kavas on nii äsja Venemaal valminud filme, mille kodused esmaesitlusedki veel toimumata, kui ka filme Põhjamaade tuntud autoritelt.
Lisaks filmidele saab kuni 17. oktoobrini nautida erinevais paigus Marimaalt, Mordvast, Udmurtiast, Handi-Mansimaalt, Karjalast, Ida-Soomest ja Ungarist kohale saabunud pärimusmuusikute esinemisi. Kuni 4. novembrini saab tutvuda ka Rahvusraamatukogus üleval oleval näitusel soome-ugri uurimisreisidel toimunuga.
Soome-ugri rahvaid tutvustavaid ja nende omavahelisi sidemeid tugevdavaid hõimupäevi tähistatakse Eestis juba alates 1929. aastast. Hõimupäevade traditsioon katkes küll nõukogude okupatsiooni ajal, kuid jätkus taasiseseisvumisel 1988. aastal.

Mängufilmid soome-ugri rahvastest
15.–19. oktoobrini Tallinnas kinos Artis
u Piletid: 25 krooni
www.fennougria.ee

KAVA 
Mari õhtu: “Salika”
15.10 kl 17.30 

Setu õhtu: “Taarka”
16.10 kl 17.30 

Handi õhtu: “Punane jää. Jugra hantide saaga”
17.10 kl 17.30 

Neenetsi õhtu: “Seitse laulu tundrast”
18.10 kl 17.30 
Hõimupäevade lõpetamine. Saami õhtu: “Kautokeino mäss”
19.10 kl 17.30 – kutsetega

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara