Lugeja küsib: millal algab puhkeaeg?

Küsimus:

1. Millal hakkab kulgema vahetuse vaheline puhkeaeg , kas kohe pärast tööpäeva lõppu või alates kella 00.00-st? Kui mu töövahetus lõppeb kell 23.00, siis mis kellast võib mind järgmisel päeval töövahetusse panna? 
 
2. Kas on olemas sellised asjad nagu töötajatele mõeldud tervisepäevad? Ja kas asutus peaks selle aja eest säilitama keskmise palga?
 
Vastus:

1. Puhkeaeg on aeg, mis pole tööaeg. Kui tööaeg lõpeb, algabki puhkeaeg. Kui töövahetus lõpeb kell 23.00, siis peate puhkama kuni 10.00 eeldusel, et eelnevalt pole töötatud kauem, kui 13 tundi.  
 
2. Tervisepäevi töölepingu seadus enam ette ei näe. Tööandja töökorralduses võib olla ette nähtud taolised tasustatavad päevad, mis ei tulene seadusest.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kaia Taal

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara