Uuring: aja mõju kliendi valikutele ehk miks juurviljamüüja elu on raske

Katherine Milkman viis Whartoni ülikoolis läbi uuringu, mille eesmärk oli hinnata kuidas inimeste ostuotsused muutuvad tulenevalt tellimuse täitmise perioodi pikkusest.

Uurijate kokkuvõte oli lihtne - tarbija käitub oluliselt impulsiivsemalt kui ta saab oma otsuse tulemusi nautida kohe ning on valmis negatiivseid või vähem meeldivaid asjaolusid taluma kui need juhtuvad kaugemas tulevikus, vahendab juhtimine.ee.

Mõned väljavõtted uuringu tulemustest:

• Inimesed avavad oma rahakoti palju kergemini nende toodete ostmiseks, mis pakuvad kiiret naudingut kui nende, mille nad saavad kätte olulise viiteajaga.

• Tulevikus saabuva kauba eest ei olda nõus nii palju raha maksma kui kohe saadava kauba eest.

See käitumismuster kinnitab ka teisi varasemaid uuringuid, mis on leidnud, et inimesed on pigem valmis vastu võtma väiksemaid ent kohe laekuvaid tasusid selle asemel et oodata suuremaid, aga tulevikus saadavaid tasusid. Samuti on inimesed valmis pigem andma lubaduse osaleda heategevusüritusel, mis toimub kahe nädala pärast kui sellel, mis toimub homme. Valijad on pigem valmis toetama poliitikute neid raskeid otsuseid, mis on vaja ellu viia kaugemas tulevikus kui neid, mis tuleb kohe ära teha.

Uuringu aluseks võeti ostud internetikauplustes tehtud ostuotsused.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Juhtimine. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara