Kas töölepingut saab erakorraliselt lõpetada lapsehoolduspuhkuse ajal?

Küsimus: Töötaja (isa) kasvatab alla 3-aastast last. Laps on hetkel 2 aastane. Töötaja ütleb tööandjale ette 14 kalendripäeva, et soovib jääda lapsehoolduspuhkusele kuni lapse 3 aastaseks saamiseni. Ühtlasi annab ta teada, et ta on need kaks nädalat (etteütlemise aeg) haige. Juhul, kui töötaja ei too selle kahe nädala töölt eemaloleku aja kohta töövõimetuslehte, siis milline on tööandja õigus sellele töötajale leping üles ütelda? Lapsehoolduspuhkus sai töötaja avalduse kohaselt vormistatud ja Haigekassas vastav töösuhte peatumise märge tehtud.

Vastus: Töötaja lapsehoolduspuhkusel viibimine ei keela lõpetada tema töölepingut kohustuste rikkumise tõttu. Rikkumise korral võib lepingu lõpetada ka lapsehoolduspuhkuse ajal.

Samas on küsimus selles, kas töövõimetuslehe mitteesitamine on ikka sedavõrd tõsine rikkumine, et selle tõttu kohe tööleping lõpetada. Oleme pigem seisukohal, et sellisel juhul tuleks töötajale märku anda, et ta peab esitama töövõimetuslehe, ning hoiatada, et mitteesitamisega võivad kaasneda tõsisemad õiguslikud tagajärjed.

Kui soovite töölepingut lõpetada, tuleb arvestada, et alla 3aastast last kasvatava töötaja (sõltumata soost) töölepingu lõpetamisel eeldatakse, et põhjuseks on väikelapse kasvatamine. Seega peab ainuüksi tööandja tõendama, et tal oli seadusest tulenev alus töölepingu ülesütlemiseks, töötaja ei pea tõendama, et lepingu lõpetamine oli ebaseaduslik.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN.


 

 

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara