Kust pärineb abielusõrmus?

Kas teadsite, et abielu- või kihlasõrmuseid kasutati juba vanas Roomas? Seda on kirjeldanud mitmed antiikautorid, näiteks Plinius Vanem kirjeldab rauast sõrmuseid, mis sümboliseerivad püsivust ja Juvenna kirjutab, et mees annab oma kihlatule kullast sõrmuse truuduse märgiks, vahendab Imelineteadus.ee.

Mitte kõik sõrmused polnud ümmargused, kuigi ring oma alguse ja lõputa vormiga sümboliseerib igavikku ja seega truudust. Roomlased kasutasid ka võtmekujulisi sõrmuseid, need oli majaperenaise väärikuse märgiks.

Sõrmust kui usalduse ja sõpruse sümbolit mainitakse näiteks ka Esimeses Moosese raamatus, kus vaarao paneb Joosepile sõrme oma pitsersõrmuse, paludes tal niiviisi vastutada Egiptuse eest.

Abielusõrmuste traditsioon läks Roomast edasi katoliku kirikule. Sõrmust kanti tihti vasaku käe neljandas sõrmes, sest seda näppu peeti südamega seotuks.

 

Osale arutelus

 • Imelineteadus .ee, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara