Kust pärineb abielusõrmus?

Kas teadsite, et abielu- või kihlasõrmuseid kasutati juba vanas Roomas? Seda on kirjeldanud mitmed antiikautorid, näiteks Plinius Vanem kirjeldab rauast sõrmuseid, mis sümboliseerivad püsivust ja Juvenna kirjutab, et mees annab oma kihlatule kullast sõrmuse truuduse märgiks, vahendab Imelineteadus.ee.

Mitte kõik sõrmused polnud ümmargused, kuigi ring oma alguse ja lõputa vormiga sümboliseerib igavikku ja seega truudust. Roomlased kasutasid ka võtmekujulisi sõrmuseid, need oli majaperenaise väärikuse märgiks.

Sõrmust kui usalduse ja sõpruse sümbolit mainitakse näiteks ka Esimeses Moosese raamatus, kus vaarao paneb Joosepile sõrme oma pitsersõrmuse, paludes tal niiviisi vastutada Egiptuse eest.

Abielusõrmuste traditsioon läks Roomast edasi katoliku kirikule. Sõrmust kanti tihti vasaku käe neljandas sõrmes, sest seda näppu peeti südamega seotuks.

 

Osale arutelus

 • Imelineteadus .ee, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara