Eestis avastatakse aastas kümmekond võltsdiplomit

Eestis avastatakse aastas kümmekond võlts- ehk libadiplomit, mille omanik kas ei ole üldse kõrgkoolis käinud või on õppinud mingis ebamäärases asutuses, millel ei ole kõrghariduse andmise õigust.

Maailmas on võltsdiplomite tootmine väga laialdane ja kasvava käibega ebaseaduslik äritegevus, rääkis ETV saates "Terevisioon" diplomite hindamisega tegeleva rahvusvahelise võrgustiku ENIC/NARIC Eesti keskuse juhaja Gunnar Vaht ning lisas, et libadiplomite hinnad ulatuvad sajast dollarist 10 000 dollarini.

Anglo-Ameerika riikides on "diplomiveskite" aastane käive umbes 400 miljonit eurot ja seal võltsdiplomi saanud inimesi on sadu tuhandeid, kui mitte miljoneid, aga see on ainult üks osa nende tootmisest maailmas, rääkis ta.

 Libadiplomite üldarvu Eestis on Vahi sõnul raske hinnata, sest tööandjad reeglina töötajate diplomeid hindamiseks ei esita, ja on ka palju inimesi, kes oma ametis hakkama saavad, kuigi pole seda kunagi õppinud.

"Sellistes kergemates või mugavamates ametites, nagu ärijuhtimine, haldusjuhtimine, keeled, võib-olla veel mingisugused valdkonnad, kus tõepoolest erasektoris on võimalik saada ilma hariduseta hakkama," rääkis Vaht, kuid lisas, et n-ö ostetud diplomitega töötab maailmas ka arste, ülikoolide professoreid, poliitikuid ja riigiametnikke.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara