Lugeja küsib: kas seoses euro tulekuga tuleb töölepinguid uuendada?

Küsimus: Alates 01. jaanuarist 2011.a hakkab kehtima euro. Kas seoses sellega tuleb kõikides töölepingutes teha TL lisa töötasu muutmise kohta? Või tuleb seoses eurole üleminekuga mingi üleriigiline üldine seadus, mis kõikjal kroonid muudab eurodeks?

Vastus: Krooni käibelt kõrvaldamine ei muuda iseenesest töölepingu ühtki tingimust, ei vabasta ühegi töölepingu kohase kohustuse täitmisest ega anna poolele õigust lepingut ühepoolselt muuta või lõpetada, kui just lepingu tingimustest või poolte kokkuleppest ei tulene teisiti (euro kasutusele võtmise seaduse § 5 lõige 3). Kehtib õiguslik põhimõte, et uue vääringu kasutusele võtmine ei mõjuta lepingute, sealhulgas töölepingute ja muude õiguslike vahendite järjepidevust.

Kuna kroonid käibelt kõrvaldatakse, muutub seetõttu küll töötasu vääring, kuid kokkuleppe eesmärk jääb samaks. Seega muudatus töölepingu lisana töötasu punkti muutmiseks on vajalik, kuid selle puudumine ei anna alust lepingu lõpetamiseks.

Eelpool mainitud euro kasutusele võtmise seadus sätestab muuhulgas euro- ja krooniühiku vahelise ümberarvestuskursi ja summade ümardamise alused.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kaia Taal

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara