Newbigin: ära otsi tööd, sa võtad selle kelleltki ära 

„Ära otsi tööd, sest kui sa selle leiad, siis sa võtad selle kelleltki teiselt ära. Kasuta oma loovust ja loo ise endale töökoht. Siis lood väärtust,“ soovitas loovettevõtja John Newbigin eelmisel nädalal toimunud Pärnu juhtimiskonverentsil.

John Newbigin usub, et loovusel põhinev äri pole mitte ainult hea äri, vaid see on ainus äri, mis omab kasvupotentsiaali naftaõitsengu järgses ammendatud loodusressursside maailmas. Uued loovärid, seotuna tehnoloogiaga, on enamike tööstusharude innovatsioonikeskmeks, uute ärimudelite tekitajaks.

Inimväärtus peitub tarkvaras ja disainis, mitte tehastes ja tootmises, leiab Newbigin. Uuem majandus seisneb unikaalsete lahenduste loomises väikeste ja paindlike gruppide poolt. Ärge otsige töökohta, vaid looge ise töökoht, see on see, mis mõjutab tegelikult majandust. Loovus on see, mis majanduse uuesti käivitab, usub Newbigin.

Rahvusvaheline äri ei pea tema hinnangul olema suur, pigem on eeliseks väikse pandlikkus. Ka väikestel riikidel on head võimalused, kuna neil on samuti kergem olla paindlik ja võtta tõelisi riske. 

Loomemajandus on kütteks, mis tõukab tagant innovatsiooni kogu majanduses. Kõik asjad, mis on loovad, ei pruugi olla äritegevusele head, ent ükski äri ei saa ilma loovuseta, rääkis Newbigin.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara