Milline on töötaja lahkumise tegelik kulu? 

Kas oled kunagi mõelnud sellele, kui palju maksab Sinu firmale ühe kompetentse töötaja lahkumine? Brian Amble kirjutab ajakirjas Management Issues, toetudes PwC uuringule, et see kulu on ligikaudu võrdne selle töötaja aasta palgaga.

Selle numbrini jõuti, kui liideti kokku kulud, mis on seotud kaotatud oskustega, langenud tootlikkuse, uue töötaja leidmise ja väljaõpetamise kuludega, vahendab juhtimine.ee.

Suurbritannias kaotavad ettevõtted selle tõttu kokku 750 miljardit krooni aastas. Sama uuring leidis, et 24% töötajatest kas otsib juba uut tööd või plaanib uut tööd otsima hakata just ebapiisava palga tõttu. Kui mõelda eespool oleva info valguses, siis tasub mõelda kumb variant on odavam - kas lasta neil minna või tõsta veidi palka?


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Juhtimine. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara