Aasta parimaks noorettevõtjaks valiti Anni Arro

Täna Tallinna Tehnikaülikoolis toimunud konverentsil Rootsi Äriauhind 2010 kuulutati välja parimad kolmes kategoorias, aasta noorettevõtjaks valiti kokanduskultuuri edendaja Anni Arro.

Noore ettevõtja kategooriat valitakse Rootsi äriauhinna konkursil esimest korda, auhinna initsiatiiv tuli Swedbankilt, kes pani aasta parimale noorele ettevõtjale välja ka eriauhinna, milleks on õppereis Rootsis asuvasse Ice Hoteli ning kohtumine selle looja Yngve Bergqvist`iga. Þürii sõnul vääris kõige enam tiitlit just Anni Arro, kes on oma ettevõtlusvaimuga heaks eeskujuks paljudele noortele äri alustajatele.

Swedbanki ettevõtete divisjoni tegevdirektor Robert Kitt-i sõnul otsustas pank äriauhindade üritust toetada mitmel põhjusel. „Swedbank peab väga oluliseks Eesti majanduse arengus stabiilsust ja riskide hajutatust. Ettevõtlus loob suurema hulga Eesti töökohtadest ja noorte kaasamine ettevõtlusse on kõige loomulikum samm homsete töökohtade loomisel. Anni Arro on hea näide, kuidas ka vanades ja väga tiheda konkurentsiga ettevõtlusvaldkondades võivad noored väga edukalt läbi lüüa,“ märkis Kitt.

Lisaks noorettevõtja auhinnale anti välja auhinnad veel kahes kategoorias - kõige kiiremini kasvav Rootsi ettevõte Eestis ning sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte. Esimese tiitli pälvis Pärnumaa metallitöötlusettevõte AQ Lasertool, kes näidanud jätkusuutlikku kasvu nii käibe, kasumi kui ka töötajate osas. Ettevõtte ühiskondliku vastutusega seotud tegevuse auhinnakategoorias valis þürii võitjaks Advokaadibüroo Soraineni, projekti „Noored Kooli“ eest. Sorainen on andnud suure panuse Eesti ettevõtte ühiskondliku vastutuse arengule ning on þürii sõnul heaks eeskujuks teistele firmadele oma ettevõttekultuuriga.

Konkursile kandideeris kokku 29 ettevõtet, kell hulgast valiti välja kolm parimat. Rootsi Äriauhind 2010 þüriisse kuulusid Rootsi suursaadik Eestis Jan Palmstierna, Swedbanki Eesti juht Priit Perens, Kristiina Sikk Rootsi Kaubanduskojast, Anastasia Nekrasova Rootsi Instituudist, Piret Hedin Sida Läänemere-büroost ja Mantas Zalatorius Rootsi Eksportnõukogust.

 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara