Lugeja küsib: kas lapsehoolduspuhkus loetakse tööstaaži hulka?

Küsimus: Kas lapsehoolduspuhkus loetakse tööstaaži hulka? Küsimus tuleneb sellest, et vana seaduse alusel tuli lepingu peatumise aeg lugeda staaži hulka, nüüd ei ole seaduses ei staaži ega ka lepingu peatumise mõistet.

Vastus: Tööstaaži mõistet tõesti enam ei kasutata, selle asemel räägitakse töösuhte kestust üldiselt.

Lapsehoolduspuhkuse ajal töötaja töösuhe kestab, kuid töötaja kasutab oma õigust töölepingu seaduse § 19 alusel tööst keelduda.

Näiteks seaduses ettenähtud etteteatamise tähtaja rakendamisel tuleb lähtuda just töösuhte kestusest ning suhte kestel aset leidnud tööst keeldumise õiguse andvad alused ei oma seejuures tähtsust – vaadeldakse katkematut perioodi tööle asumisest kuni ülesütlemisavalduse andmiseni.


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Meeli Miidla-Vanatalu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara