10 nippi, kuidas tööl õnnelik olla

Et olla tööl õnnelik, ei pea ära ootama palgatõusu ega unistuste töökoha saamist, ütleb raamatu „Happyness at work“ autor Srikumar Rao. Suurim takistus õnnelik olemise teel on uskumus, et oleme meist sõltumatute asjaolude ohver. Forbes.com vahendab Rao kümmet soovitust, kuidas kõigest hoolimata tööl õnnelik olla.

1. Väldi asjade heaks ja halvaks jagamist
Kui juhtub midagi halba, ära küta ennast üles. Kui juhtub mingi aps, ole sellest teadlik ja lahenda see, ilma et annaksid hinnanguid.
 
2. Ole parandamatu optimist
Parandamatu optimism on parim viis saamaks üle ebaõnnest. Pole mõtete aega raisata tarbetule iseenda või teiste süüdistamisele, pole mõistlik raisata aega süütundele. Kui oled optimist, liigud edasi ja tegeled uute asjadega.

3. Loobu vihast
Tööl õnnelik olemise võtmeks on loobuda vimmast. Unusta teadlikult minevik. See on raske, aga harjutamine teeb meistriks.

4. Ära raiska aega kade olemisele
Kui sa oled kellegi peale kade, näitab see, justkui universumis poleks piisavalt õnne ja võimalusi kõigi jaoks. Pigem ole õnnelik selle üle, et head asjad teistega juhtuvad, see tähendab, et on võimalik, et see juhtub ka sinuga, isegi kui see toimub hiljem või mõnel teisel ametikohal.

5. Leia kirg endast, mitte tööst

Sa võid alati unistada unistuste töökohast, kus on hea palk, mis pakub midagi ühiskonnale, võimaldab töötada kenade ning tarkade kolleegidega ja sa jõuad alati lõunaks koju. Aga tasub olla ettevaatlik sellise töökoha otsimise või isegi selle olemasolusse uskumise suhtes. Pigem tasuks muuta oma suhtumist olemasolevasse töösse. Näiteks selle asemel, et võtta ennast kui panga personalijuhti, mõtle endast kui kellestki, kes tagab inimestele võimaluse teenida ja investeerida tulevikku. 

6. Mõtle, milline sa olid 10 aastat tagasi ja milline sa oled 10 aasta pärast
Paljud probleemid, mis ei lasknud sul 10 aastat tagasi magada, ei tähenda sinu jaoks täna enam midagi. See peaks aitama näha laiemat perspektiivi.

7. Ära kasuta õnnemudelit „siis kui“
Paljud toetuvad ekslikule „siis kui“ õnnemudelile. Kui saame osakonnajuhiks, siis oleme õnnelikud. Kui meie palk on kuukohaline, siis oleme õnnelikud. Selleks, et olla õnnelik, ei pea midagi saama, tegema või olema.

8. Keskendu tegevusele, mitte tulemusele
Saavutus ei allu sinu tahtele, sa valmistad endale pettumuse kui keskendud liiga palju sellele, mida tahad saavutada, mitte kuidas seda teha.

9. Mõtle teistele inimestele
Vahelduseks võiks proovida „mina olen universum asemel“ teistekeskset mõtlemist. Isegi kui kolleeg ei saa ametikõrgendust, võib ta edu saavutada mõnes teises vallas või vähemmärgataval viisil.

10. Ära tee mitut asja korraga
Multitasking tähendab, et sa teed palju asju kehvasti ning see võtab rohkem aega. Mitme asja ühel ajal tegemise asemel kasuta 20minutilisi kuni kahetunniseid intervalle, nii saavutad palju rohkem ja oled efektiivsem.

 
 
 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara