PP: Kodumaine fotokunst elab veel

Läinud nädalal lõpus toimus Rotermanni kvartalis esmakordselt kahepäevane fotofestival “Fotomess”, mis pakkus vaatamiseks häid töid, kuid tekitas muigeleajavaid tundeid.

Esmakordselt toimunud näituse ülesandeks oli tuua vaatajani ülevaade Eesti moodsama aja professionaalsete fotokunstnike loomingust ja selle kunsti erinevatest näitamis- ja vormistamisviisidest.
Muljet avaldas Paul Kuimeti fotoseeria “In Vicinity”, kus fotokunstnik avaldas muret valglinnastumise tagajärgede üle. Kuigi seeria ei olnud messil üleval oma koguhiilguses, on see siiski huvitab vaade kaasaegsele linnamaastikule.
Kindlasti jäid silma ja meelde ka Peeter Lauritsa fotod oma eksootilisest kodust. Muljet avaldas eriti piltide tehniline tase, mis oma individuaalse lähenemisega teisi suuresti ületas. Ära võib märkida ka Arne Maasiku juba klassikaliselt head linnamaastiku kaadrid.

Ülejäänud kunstnike tööde osas oli rõõmustavat vähem. Peamiseks murekohaks kas juba kulunud ideed või poolikuna messile üles jõudnud fotoseeriad.
Faktist, et töid sai ka osta, kõnelesid fotode alla seatud hinnasildid, mis oma suurusega kohati kulme õige kõrgele kergitama panid ja realistlikult riigi majanduslikku seisukorda silmas pidades võimatuna tundusid.
Kokkuvõttes võib tõdeda, et Eesti fotokunst elab ja hingab, kuid patsient võiks ikka vahel veel arsti juures jälgimisel käia. Igatahes tore, et selliseid ettevõtmisi korraldatakse.
Et näituse korraldajate eesmärgiks on kujundada üritusest iga-aastane traditsioon, siis jääb järgmiseid ootama.

Fotomess
8/10
22.–23. oktoobril Rotermanni kavartalis


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Andres Haabu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara