PP: Kodumaine fotokunst elab veel

Läinud nädalal lõpus toimus Rotermanni kvartalis esmakordselt kahepäevane fotofestival “Fotomess”, mis pakkus vaatamiseks häid töid, kuid tekitas muigeleajavaid tundeid.

Esmakordselt toimunud näituse ülesandeks oli tuua vaatajani ülevaade Eesti moodsama aja professionaalsete fotokunstnike loomingust ja selle kunsti erinevatest näitamis- ja vormistamisviisidest.
Muljet avaldas Paul Kuimeti fotoseeria “In Vicinity”, kus fotokunstnik avaldas muret valglinnastumise tagajärgede üle. Kuigi seeria ei olnud messil üleval oma koguhiilguses, on see siiski huvitab vaade kaasaegsele linnamaastikule.
Kindlasti jäid silma ja meelde ka Peeter Lauritsa fotod oma eksootilisest kodust. Muljet avaldas eriti piltide tehniline tase, mis oma individuaalse lähenemisega teisi suuresti ületas. Ära võib märkida ka Arne Maasiku juba klassikaliselt head linnamaastiku kaadrid.

Ülejäänud kunstnike tööde osas oli rõõmustavat vähem. Peamiseks murekohaks kas juba kulunud ideed või poolikuna messile üles jõudnud fotoseeriad.
Faktist, et töid sai ka osta, kõnelesid fotode alla seatud hinnasildid, mis oma suurusega kohati kulme õige kõrgele kergitama panid ja realistlikult riigi majanduslikku seisukorda silmas pidades võimatuna tundusid.
Kokkuvõttes võib tõdeda, et Eesti fotokunst elab ja hingab, kuid patsient võiks ikka vahel veel arsti juures jälgimisel käia. Igatahes tore, et selliseid ettevõtmisi korraldatakse.
Et näituse korraldajate eesmärgiks on kujundada üritusest iga-aastane traditsioon, siis jääb järgmiseid ootama.

Fotomess
8/10
22.–23. oktoobril Rotermanni kavartalis


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Andres Haabu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara