Ilves: mehed peavad lõhkuma naisi takistava klaaslae 

Kui Eesti mehed ei võta midagi ette naiste esiletõusu takistava niinimetatud klaaslae kaotamiseks, siis pole meestel ka õigust kurta, et eesti naised kolivad Eestist ära sinna, kus neid hinnatakse, ütles president Toomas Hendrik Ilves.

Laupäeval Tartu Ülikoolis naiskorporatsiooni Filiae Patriae juubeliaktusel peetud kõnes ütles riigipea, et 90 aastat pärast korporatsiooni sündi ei tohiks sõna "poliitik" automaatselt silme ette manada meest. "Kui me vaatame omaenda eestikeelset keelepruuki, siis täheldame, et meil on autojuht ja meil on naisautojuht. Meil on poliitik ja siis on meil naispoliitik. Ja siin, üliõpilaste ringkonnis, räägitakse korporatsioonidest ja naiskorporatsioonidest," rääkis riigipea.

Presidendi sõnul võiks teisejärgulisust kuulutav lause “mina kui naispoliitik” irduda naiste keelepruugist, kuivõrd viitab tahtele mitte tegelda suuremate asjadega, vaid jäädagi oma kitsamate liistude ja vaid poolte võimalike toetajate juurde. 

Siin on väljakutse ka Eesti tuleviku üle muretsevatele meestele, ehk nendele, kellel olevat Eestis võim. "Kui mehed ei võimalda naistel poliitikas osaleda muul viisil kui teisejärgulistel kohtadel; kui mehed ei hääleta ka naiste poolt; ja kui mehed ise valivad – mis tahes põhjustel – võimaluse kõrgharidusest mitte hoolida, siis kannavad mehed ise ka vastutust tagajärgede eest," sõnas president Ilves.

Ta rõhutas, et kui mehed ei võta midagi ette naiste tõusu takistava niinimetatud klaaslae purustamiseks, samuti meeste ja naiste palgaerinevuste korvamiseks, siis pole neil ka õigust kurta, et naised kolivad Eestist ära sinna, kus neid hinnatakse.

Presidendi kõnet saab lugeda täispikkuses siit.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara