PP: filminädal lahkab prantsuse naist

Prantsuse dokumentaalfilmide nädala jooksul linastuva kuue filmi keskseks teemaks on tänavu prantsuse naine.

Juba õige mitmendat aastat järjest saab sombusel novembrikuul nautida Tallinnas prantsuse dokumentaalfilme. Tänavune filminädal, mille alapealkiri on “Ja jumal lõi naise”, on fookusesse võtnud prantsuse neiud ja daamid oma ilus, kuulsuses, loomingus, hädas, argipäevas, enesemõtestamises, emantsipatsioonis ja vabaduses.
Kavas on kuus dokumentaalfilmi, mille valmimisaastad jäävad vahemikku 2002–2009. Kõige meelelahutuslikum on ASi Tallinnfilm ja Artise programmijuhi Katrin Rajasaare sõnul kavas avafilm “Juliette Binoche: visandatud portreed”, mis heidab pilgu režissööri ja fotograafi Marion Stalens’i õe elule, keda režissöör saadab terve aasta vältel nii näitlejatöös kui ka kõigis kunstiprojektides.
“Soovitan kindlasti vaadata ka Sandrine Bonnaire’i filmi “Tema nimi on Sabine”. See on film režissööri õest, kes on autist. Lugu räägib sellest, mis tema õega juhtus ja kuidas ta uuesti eluga sinasõbraks üritab saada. Hästi liigutav ja ilus lugu,” lisas Rajasaare.

Ahelatest vabanemine
Keda huvitab rohkem ilmaelus toimuvast aimu saamine, sel tasuks valida kavast kaks hariva sisuga filmi – “Ma tahan elult kõike – vabadus Simone de Beauvoir’ mõistes”, mille režissöörideks Pascale Fautrier ja Pierre Seguin, ning “Ja ELLE lõi naise”, autoriks David Teboul.
Läänemaailma naise olukorda käsitleva ja teedrajava tähtsusega teosega “Teine sugu” (1949) omandas feministlik filosoof Simone de Beauvoir alates 1960. aastatest rahvusvahelise tuntuse, seda eriti Ameerika Ühendriikides. Esimeses neist filmidest võetaksegi vaatluse alla selle raamatu ajalooline, poliitiline ja ühiskondlik tähtsus ning Simone de Beauvoir’ panus naisõiguste arengusse ja feminismipoliitikasse.
““Ja ELLE lõi naise” on film justkui lihtsal teemal, rääkides naisteajakirjast. Tegelikult aga jutustab film üsna palju naiste emantsipatsioonist läbi selle ajakirja,” kirjeldas Rajasaare teise filmi fookuses olevat teemat.
Filminädala lõpufilmi nimi “Moemaja Yves Saint Laurent” reedab juba oma sisu. Piiluda saab suure moemeka telgitagustesse, et jälgida, kuidas visanditest kaunid kostüümid ja mood sünnib. Ekraanil saab viivuks näha ka Eesti modelli, reetis Rajasaare. 

Kuu aega prantsuse filme
Ettevõtmine saab taas kord teoks Cultu­res­­france’i, Prantsuse riikliku kultuurikorraldusagentuuri ellu kutsutud dokumentaalfilmide kuu raames, mida korraldatakse erinevates kultuuriasutustes kõikjal maailmas – nii Prantsusmaal, ülemereterritooriumidel kui ka paljudes teistes riikides, kus Prantsuse riigil esindused on.
Eesti kava pani Katrin Rajasaare sõnul kokku Prantsuse kultuurikeskuse juht Denis Duclos, kes võimalike filmide seast lõpliku valiku tegi. 

Prantsuse dokumentaalfilmide nädal
5.–10. novembril Tallinnas kinos Artis 
Piletid: 50–75 krooni
Lisainfo: www.kino.ee
Kava:
05.11 kell 20
“Juliette Binoche: visandatud portreed”, 2009, režissöör Marion Stalens
06.11 kell 20
“Tema nimi on Sabine”, 2007, režissöör Sandrine Bonnaire
07.11 kell 20
“Kõrval”, 2007, režissöör Stéphane Mercurio
08.11 kell 20
“Ma tahan elult kõike – vabadus Simone de Beauvoir’ mõistes”, 2008, režissöörid Pascale Fautrier, Pierre Seguin
09.11 kell 20
“Ja ELLE lõi naise”, 2006, režissöör David Teboul
10.11 kell 20
“Moemaja Yves Saint Laurent”, 2002, režissöör David Teboul

 

 


 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara