Maris Jesse: alkoholi tarbimist tuleb langetada 8 liitrile  

Eesti seab eesmärgiks langetada absoluutse alkoholi tarbimise näitaja kaheksale liitrile ühe inimese kohta, ütles Tervise Arengu Instituudi direktor Maris Jesse.

Maris Jesse rääkis ETV hommikuprogrammis "Terevisioon", et veel aasta tagasi ei julgenud eksperdid seda eesmärki avalikustada. "Aga sel aastal julgeme välja öelda, et meie eesmärk on saavutada see, et Eestis alkoholi tarbimine etanoolis [absoluutses alkoholis] oleks püsivalt alla kaheksa liitri inimese kohta."

Saatekülalise sõnul on sama tase praegu näiteks Rootsis, Taanis on see veidi kõrgem, üheksa liitrit. Jesse märkis, et viimase kahe aasta jooksul toimunud alkoholi tarbimise languse Eestis põhjustas eelkõige alkoholi kallinemine: Eesti elanik tarbis 2007. aastal 12,6, 2008. aastal 12,1 ja eelmisel.aastal 10,2 liitrit absoluutset alkoholi.

Täna algab Tervise Arengu Instituudi uus, järjestikku teine alkoholi liigtarbimise vastane kampaania "Terviseks".

 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara