Vähem lüürikat, rohkem füüsikat

KPMG Baltics OÜ strateegiateenuste juhi Jüri Sakkeuse sõnul on keskastme juhi toimetuleku esimene reegel “vähem lüürikat, rohkem füüsikat”.

“Juhi ettepanekud ja otsused peavad olema emotsioonivabad ja põhjendatud,” rõhutas Sakkeus. “Palga ja edutamiste teemal on see võimalik juhul, kui ettevõttes on loodud ja ka töötab tulemusjuhtimise süsteem.”

Teiseks reegliks peab Sakkeus tõsiasja, et juhtida saab vaid seda, mida on võimalik mõõta. “Edukas keskastme juht selgitab oma alluvatele ettevõtte eesmärke ja igaühe panust nende saavutamisel,” leiab ta. “Peamine on, et töötajad teavad, milliseid tulemusi neilt oodatakse, mida mõõdetakse ja kuidas toimub nende tööle hinnangu andmine.”

Samad reeglid kehtivad ka keskastme juhtide suhetes oma ülemustega. “Edukamad on need ettevõtted, kus eesmärkide seadmine ja tulemuste hindamine on järjepidev ning seotud ettevõtte strateegilise juhtimise protsessiga,” sõnas Sakkeus. Mõista tuleb ettevõtte tulevikku ja võimalusel osaleda selle loomises. “On hea, et ettevõtetes on üha enam levimas põhjamaine juhtimiskultuur, mida muu hulgas iseloomustab võtmeisikute laiema ringi kaasamine strateegiatöösse.”
Sakkeus soovitab keskastme juhtidel seda võimalust maksimaalselt kasutada, sest ettevõtte strateegilisi valikuid ja eesmärke mõistes on otsustamine ja vahemehe rolli täitmi

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ketlin Rauk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara