Juhan Kahu: eestlane räägib lühilausetega ja kõike vaid ühe korra

Juhan Kahu sõnul on eestlased kidakeelsed, rääkides lühidalt ning vähe. Lõunamaalastega, kes ühte ja sama asja mitu korda räägivad, ei anna meid võrreldagi.

Philip Morris Internationalis hetkel Liibüas töötav Juhan Kahu, kes on rahvusvahelises firmas töötanud 16 aastat, ütleb, et eestlased on üsna napisõnalised.

"Eestlased on tuntud selle poolest, et me räägime lühilausetega ja kõiki asju ühe korra. Lõunamaalased aga on emotsionaalsed. Kui olete vaadanud mehhiko seepe või itaalia filme, siis teate, kuidas see käib. Olles nende keskel, hakkasin jälgima, millest nad räägivad. Tuleb välja, et nad räägivad sama asja mitu korda. Nad räägivad asja ära ja alustavad sama juttu otsast peale," rääkis Kahu juhtimiskonverentsil.

See tähendab reaalses elus Kahu sõnul seda, et kui keegi nendega räägib, siis nad esimest korda juttu lihtsalt ei kuula. "Sest nad teavad, et seda räägitakse veel ja veel," sõnas ta.

Ka tunnetele tähelepanu pööramise ning tunnustamise ja komplimentide tegmise oskuse ja vajalikkuse õppis Kahu ära alles väljaspool Eestit töötades, kuna Eestis pole sellised oskused ja käitumine juhi jaoks olulised ega levinud.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara