PP: joodiku pihtimused

Vanemuise kodulehel on kirjas, et “Rumm ja viin” pole vaatamiseks soovitatav alla 14aastastele lastele. Nagu ikka igasuguste piirangute puhul tekitas see uudishimu – mida seal siis näidatakse, seksi või vägivalda?

Visuaalselt polnud seal tegelikult kumbagi, see-eest aga küllaga krõbedat roppusi sisaldavat teksti. Laval oli Ott Sepa kehastuses üks õnnetu joodik, kelle kaugele arenenud alkoholisõltuvus kippus põhjustama olukordi, mille tagajärgi mees kaine peaga taluda ei suutnud.
Ja kui enam ei aidanud tavapärane täisjoomine, tuli appi imerohi rummi ja viina koosluse näol, mis mehe ajutiselt energiapommina liikuma pani.
Ja sellest see Sepa kehastatud monotegelane seal siis rääkiski, terve etenduse aja. Täpsemalt oma elust viimase kolme päeva jooksul, kui olukorrad teravaks olid muutunud, ning et pilt selgem oleks, siis oma varasemast elukäigust ka. Oma naisest, kellega ta tutvus tema kinga sisse oksendades ja kelle ta naiseks võttis ainult seepärast, et too kogemata kombel rasedaks oli jäänud. Oma ülemusest, kelle auto pihta mees purjuspäi oma tööarvuti oli visanud, karjudes, et ta on seda alati teha tahtnud. Oma seiklustest baarides ja pubides. Ja oma kahetsusest, et kõik nii on läinud, nagu on läinud.
Veenvalt rääkis. Hoidis tasakaalu säilitamiseks lauanurgast kinni, rüüpas vaasist lillevett, kui kurk kuivama hakkas, ja maalis oma jutuga värvika pildi, mis pani kaasa tundma.

Kahju hakkas Sepast, õigemini sellest joodikust, kelle rolli Sepp nii hoolega sisse elas, et raske oli näitlejat laval tema rollist lahus vaadata. Pohmeluse faasis joodiku ausus ja kohmetust tekitav otsekohesus, karakteri lihtsakoelisus, mõõdukas släng ja kõnesse puistatud roppused – kõik mõjus elutruult.
Eks neid oma rasket elu pihtivaid purjus mehi ole tavaeluski kohatud ja kuuldud. Laval toimus see lihtsalt etenduse vormis koos süžee kulgu toonitavate heli- ja valguslahendustega ning lugu oli terviklik. Ja kurb.
Komöödia moodi see asikohe kindlasti ei paistnud olema, kuigi Ott Sepa nime peale kohale tulles oleks võinud seda ju oodata.
Kokkuvõttes leian, et “Rummi ja viina” tõsidus oleneb sellest, mis pilguga seda vaadata. Tükki võib võtta ka kerge meelelahutusena ning tragikoomiliste momentide juures tasakesi naerda turtsuda. Tõlgendamisvõimalusi jagub.

“Rumm ja Viin”
7/10
Esietendus 3. novembril 2010 Tartu sadamateatris

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara