PP: setu kultuuri pidupäevad Eesti erinevais paigus

Järgmine ja ülejärgmine nädal on setude kultuuri päralt – nende muusika kõlab täna Viljandis toimuval suurel setude peol, järgmisel nädalal aga Värskas, Tartus ja Tallinnas, kus ettekandele tuleb sümfoonia “Peko”.

Setumaa tervikuna on pärl, mille kultuuriline pärand väärib ikka ja jälle tutvustamist nii lähedal kui ka kaugel. Sestap korraldabki pärimusmuusika keskus täna kõigi setude kultuuri austajate rõõmuks peo, kus võimalik osaleda setude laulumängudes ja õppida nende tantse. Kontserdil esinevad Värska naiste leelokoor ja meeskoor Liinatsuraq, tantsumuusika päästab valla ansambel Klapp.
Järgmine nädal jätkub sama tempokalt. Publiku ette jõuab sümfoonia “Peko”. “Minu jaoks on tegu juba teise Setumaast inspireeritud teosega. Paari aasta eest kandsime Urvaste kirikus ette teose, mis kandis pealkirja “Peko esä”,” meenutas helilooja Erki Meister.
“”Peko esä” kirjutamiseks tegi mulle ettepaneku sünnipärane setu Aivar Piirisild. Mõte oli kujutada ühe setu tsura elutee tähtsamaid sündmusi muusikalises vormis. Aivari jaoks oli “Peko esä” justkui heliline kummardus kohale, kus asuvad tema juured. Teose vastuvõtt aga oli siin niivõrd soe ja südamlik, et Setumaa teema jäi mu hinge helisema ning nüüdne suurvorm on esimesele üsna loogiline jätk,” selgitas ta.

Selle teose aluseks on rahvaluuletekstid, mis on pandud tänapäevasesse helikeelde. Kasutatakse ka setude rahvaviise. Esituskooseisuks on kammerorkester, millele lisatud rahvamuusikainstrumente, ning laulavad neli tenorit solistidena ja segakoor.
Sümfoonia “Peko” on umbes tunni aja pikkune neljaosaline teos. Loogiliselt jätkab ta oratooriumis “Peko esä” alustatud liini ehk setu mehe elukäigu kujutamist. Erinevus seiseb selles, et sümfoonias ei keskenduta ainult mehele, vaid pigem mehe-naise suhtele. Selleks on ideaalselt kasutatavad setude rahvaluulevärsid.
Sümfoonia on kirjutatud naturaalpillidele. Dirigeerib Hirvo Surva.    

Suur setu pidu
19.11 kl 19 Viljandis pärimusmuusika aidas
Piletid: 60–100 krooni,  www.folk.ee
Sümfoonia “Peko”
26.11 kl 19 Värska kultuurikeskuses?
27.11 kl 19 Tartu ülikooli aulas?
28.11 kl 19 Tallinna lauluväljaku klaassaalis ? 
Piletid: 50–100 krooni www.kalevikammerkoor.ee 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara