Personalijuhid: töövestlusele ei viitsita alati kohalegi tulla

Personalijuhtide sõnul on häid töötajaid jätkuvalt raske leida ja värbamisprotsess ettearvamatu, näiteks ei tule töövestlusele kutsutu sageli kohalegi. 

Jukat Eesti OÜ personalijuht Sirje Lehtmaa: “Vajame oma meeskonda lapsi armastavaid ja nendega suhelda oskavaid häid klienditeenindajaid. Töötajaskond on noor. Paljud töötajad on sellises vanuses, kus hakkavad ise perekonda looma ja jäävad lapseootele. Uute töötajate leidmine nende asemele ei ole lihtne. Põhjusi on mitmeid. Näiteks lepib personalijuht kokkusaamise potentsiaalse tulevase kaupluse juhatajaga. Kindlaks määratud päeval ei tule tööotsija vestlusele, vaid laseb helistada, et siiski ta ei tule meile tööle. Põhjus võib olla selles, et ühest linnaosast teise sõitmine on tülikas jne. Ühele klienditeenindaja kohale saadab sooviavaldusi sadakond tööotsijat. Hämmingut tekitab see, et noored ei oska CVd kirjutada ja jätavad olulised andmed kirja panemata.”

Riho Pihelpuu ADM Interactive’ist tunnetab samuti spetsialistide puudust tööturul. “Töötajaid on raske leida, kuna meil on kõrged nõudmised ning nad on ka mujal nõutud,” sõnab Pihelpuu.

Merike Mitt Elamuskoolitus OÜst usub, et tööjõuturult on kindlasti häid kandidaate võimalik leida. Lisaks on assistendi ametikoht piisavalt laia ampluaaga. “Suurtest kogemustest või kõrgetest teaduskraadidest rohkem hindame meeldivat isiksust, sära silmis ja tõelist tahet just meie juurde tööle tulla ning panustada.”

Merike Jaamul AS Eesti Postist: “Käimasolevate konkursside kohta on veel vara öelda, kuna kandideerimise tähtaeg pole veel käes. Samas võin oma kogemustele toetudes väita, et häid inimesi on sõltumata ajast raske leida, kuna meil on suuremad nõudmised töö iseloomu ja tingimuste osas. Suveperioodil on ka värbamises nn hapukurgihooaeg, mil töökohavahetuse peale ei mõelda. Seega venivad konkursid pikemaks ja kandideerijaid on vähem kui muidu. Üleüldiseks probleemiks on kujunenud töötuna arvelolevate inimeste kõrged nõudmised töötasu osas ja tööletuleku aja pikenemine seoses saadava töötukindlustushüvitisega. Pigem ollakse töötuna arvel kindlustusperioodi lõpuni, kui tullakse tööle hüvitisest madalama palga eest.”

Loe pikemalt Äripäeva infolehest "Tööjõuturg".


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Liis Peet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara