Tervisesõbralik töökoht 2010 on A-Selver

Konkursi ”Tervisesõbralik töökoht 2010” võitjaks kuulutati täna A-Selver AS. Lisaks anti välja kolm eripreemiat: kõige sportlikum kollektiiv on Inspired Communications OÜ, kõige innovatiivsema idee tiitel läks Põltsamaa lasteaiale Mari ning „Parim kaasaja“ on Tallinna Haridusamet.

Þürii esimehe, ajakirja Tervis Pluss peatoimetaja Evelin Samueli sõnul tõi Selverile võidu süsteemne panustamine töötajate tervisesse. ”Nende tegevused on põhjalikult läbi mõeldud ja töötajad tõesti tunnevad, et neist hoolitakse. Neil on tugev sisekommunikatsioon, samuti on tugev toetus töötajate algatatud terviseaktsioonidele, näiteks suitsetamisest ja kohvist loobumine, kaalulangetamine, vitamiinide jagamine. On olemas tööde rotatsioon, ergonoomilised töökohad ja puhketoolid. Töötajate endi hinnang kaasatusele on väga kõrge,” märkis Samuel.

Kõige sportlikuma kollektiivi tiitli võitnud Inspired Communication’i töötajatest on 80% ettevõttesisese spordiklubi liikmed. Ühiselt käiakse jalgrattamaratonidel, rabamatkal, golfi mängimas, rulluisutamas ning koos peetakse ka elektroonset treeningpäevikut eesmärgiga läbida Tartu Maraton. Lisaks toimuvad uute spordiharrastuste ühiskoolitused ning iga-aastased mäesuusareisid.

Kõige innovaatilisema idee tiitli tõi Põltsamaa lasteaiale Mari ”tervisekast”. See on töötajate endi poolt kogutud spordivahenditest kokku pandud ja sealt võib iga soovija omale laenutada või tööl keha virgutamiseks kasutada erinevaid treeningvahendeid. Kasti juures on nii kasutusjuhend kui kasutamistabel, kuhu igaüks registreerib oma kasutuskorra ja selle kestuse.

Tallinna Haridusamet, kus töötab 128 inimest, sai parima kaasaja tiitli tervise edendamise siseveebi eest, kus on üleval nii tervislikud retseptid, võimlemisharjutused ja –videod, õige tööasendi näited ja muu selline. Lisaks on seal ka uue töötaja kohanemisprogramm. Igakuiselt tunnustatakse parimaid töötajaid, samuti tuuakse esile suuremad õnnestumised. 

Konkursile laekus kokku 41 ankeeti, mille seast Tervise Arengu Instituudi spetsialistid valisid välja 15 edasipääsejat. Nendeks olid: TNT Worldwide Ekspress Eesti AS, Haridusamet, AS Pärnu Vesi, AS Ida-Tallinna Keskhaigla, Põltsamaa Lasteaed Mari, SA Tallinna Lastehaigla, SA Tartu Ülikooli Kliinikum, AS Swedbank, Tartu Ülikool, Maksu- ja Tolliamet, OÜ Inspired Communications, OÜ Kaarli Hambapolikliinik, Coca Cola HBC Eesti AS, A-Selver AS ja AS Balteco. Teises voorus külastasid neid organisatsioone töötervishoiu- ja tervisedendamise spetsialistid. Nende hinnangute alusel valis þürii eelmisel nädala välja ka võitjad.

Konkursi ”Tervisesõbralik töökoht” kuulutasid septembris välja Tervise Arengu Instituut ja ajakiri Tervis Pluss koos Tööinspektsiooni ja advokaadibürooga SORAINEN. Konkursi eesmärk on töötajate tervise tähtsustamine ning töötajate tervisesse panustavate organisatsioonide tunnustamine.

Konkursi auhinnad on sihtotstarbelised, auhinnasumma väärtuses saab iga võitja valida omale sobiva tervistedendava tegevuse või vahendid. Auhinnasumma on välja pannud advokaadibüroo SORAINEN.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara