ÄP restoranitest: koogimaiad seadku sammud Pärnusse

Supelsaksad on parima nimega kohvik Eestis, selles pole kahtlust. Uue aja rõõmuks sattus vana aja nimi headesse kätesse ja tulemus on ülimalt esteetiline.Juba ammu ei kurda ma liiga lühikeste Eestimaa suvede üle, see kuulub nende asjade hulka, mida muuta ei saa. Kui suvel polnud aega kuurortlinna Pärnut külastada, teen seda talvel. Ongi rahvast vähem ja hinnad odavamad.

Hubase interjööriga söögi- ja joogikoht
Supelsakste sisekujundusest on kirjutanud juba kõik pere-, naiste- ja sisustusajakirjad, nii et siin pole mul midagi lisada. Nõustun vaimustunud eelkirjutajatega, omalt poolt tegin tähelepaneku, et valitud lauanõud sobivad kokku nii ruumide kui ka roogadega. Ja lõhnadega – magusa koogi- ja kohvilõhna ning parajasti küdeva ahju suitsu- ja puulõhnaga.

Aadressi järgi asub Supelsaksad Nikolai tänaval, kohale juhatatakse meid aga ikka Supeluse tänava järgi. Nii et esimese korraga sõitsime kohvikust mööda.
Teisel katsel oskasime tänavanurgal seisvat väikest musta menüütahvlit otsitavaga seostada. Eriliselt väike ja tagasihoidlik nimesilt kõrvaltänava poole pööratud ukse kõrval mõjus otsekui kinnitus, et ka kohvikumaailmas eksisteerivad sisemised väärtused ning äri (ja elu) on võimalik isegi reklaamita.

Supelsakste koogilett on magusasõbra unelm
Supelsakste sisemistest väärtustest tuleb kõigepealt nimetada koogiletti, mis rabab nii sisult kui ka vormilt. Sellist rokokoolikku koogidisaini pole ma tagasihoidlikul Eestimaal veel näinud, valik on suur ja koogid on tõelised, ehtsad, kaunistused suurejoonelised. Täielik magusasõbra unelm. Suhkrusse, vahukoorde ja võisse leigelt suhtuvad külastajad võivad kurta küll liiga suurte koogitükkide, kuid kindlasti mitte maitse üle.

Toekama toidu menüü pakub avastamisrõõmu. Seal on näiteks sinihallitusjuustuga täidetud seenekübarad ja läätse-porgandisupp, mida ka ise proovisime ja mis olid maitsvad. Ka teised eelroad ja supid andsid kinnitust menüü kokkupaneja leidlikkusest ja laialdastest kulinaarsetest kogemustest.

Salatite ja pearoogade juures andis aga tunda, et disain ja ideed prevaleerivad sisu ja maitse üle. Viini ðnitsel sobib Pärnusse ja aeg-ajalt on see retroroog ikka ja jälle mõne söögikoha menüüsse ilmunud, aga pelgalt stiililistest kaalutlustest ja hea tahtest jääb õnnestumiseks väheks. Supelsakste ðnitsel oli liiga kuivaks seisnud või kuivaks küpsenud. Paneering oli hüljanud oma rolli õhukese õrna liha rüütelliku kaitsjana ja hakanud peategelaseks, valitsedes kuiva krõbedusega kogu taldrikut.

Ka Nizza salat jäi emotsioonidevaeseks. Puudu jäi nii värskusest kui ka maitsest. Temaatiliselt jälle suurepärane valik (ikkagi kuulus kuurortlinn Nizza), aga jällegi ideest üksi ei aidanud ja teostus jäi viletsaks. Nojah, aga siis tulid koogid ja kõik sai jälle heaks.

Supelsaksad
Aadress: Nikolai 3a, Pärnu
Telefon: 442 2448
Avatud: E–N 8–21, R 8–24,
L 9–24, P 9–21
25 p
toit-jook 7/10
teenindus 8/10
interjöör 10/10
põhiroogade hinnad
115–170 kr

Osale arutelus

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine