PP: elulised seigad muinasjutust reaalsuseni

Juba esimesest viiest minutist oli aru saada, et Rakvere teatri lavastus “Kunstveri ja -pisarad” põhineb aastatega tuttavaks saanud süþeel, mille on välja kujundanud lugematu arv seebioopereid.

Peategelaseks oli vaene tüdruk maalt (Liis Haab), kes satub rikkasse linnaperekonda majapidajannaks. Perepoeg armub tüdrukusse, kuigi on ise kihlatud oma onupoja tütrega.

Etenduse alguses olid kõik karakterid kliðeelikud ja algelised. Nende melodramaatiline olek ajas mitu korda naerma. Tõesti meenutasid nii groteskne kõneviis kui ka ülepaisutatud þestid Ladina-Ameerika seebikat.
Kui põhiteema oli läbi mängitud, hakati seda kordama. Iga korraga muutus see lähedasemaks reaalsusele. Kordused aga tekitasid küsimuse, kas sellega kõik piirdubki.
Kuid ei. Iga esitamisega muutusid teatud elemendid, näiteks riietus ja kõneviis, ning sellega kaasnes üha rohkem huumorit.
Eriti meeldisid mulle laulunumbrid. Kõrvu jäi kõlama Diego (Lauri Kaldoja) esitatud laul “Kangelased”.

Kui rääkida karakterite arengust, siis toimus see sujuvalt, kuid iga stseeni taust muutus aina sürrealistlikumaks. Kasutati erinevaid vahendeid ja võtteid: televiisor, kus kerisid laulusõnad, kardinatagune siluett ja akvaarium.
Lõpuks oli lavale kogunenud nii mitu lavastuslikku elementi ja eset, et mõte, mida trupp ehk üritas edasi anda, ei pruukinud vaatajani jõuda.

Pean tunnistama, et veidi pettumust valmistas kiire ja järsk lõpp, mille arendamine oleks loonud sisule tugeva raami ja võib-olla pannud nii mõnegi inimese pikemalt mõtlema.
Oleksin tahtnud näha rohkem teemaarendust ning põhjuste ja tagajärgede seoseid. Aga eks selle tüki vaatamine oligi rohkem nagu pusle kokku panemine.

‘’Kunstveri ja -pisarad’’
5/10
Rakvere teater
Esietendus 22.10.2010


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Catriona Taruste

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara